Tour de France

Dekker over Van Aert versus Van der Poel: 'Moet we nog over die vergelijking praten?'

Thomas Dekker ziet dat de vergelijking tussen Mathieu van der Poel en Wout van Aert scheef begint te lopen.

Tim Beck
Van Aert

Wout van Aert probeerde in de eerste fase van de zesde etappe mee te gaan in de vlucht van de dag. De Visma | Lease a Bike-renner zat met Pablo Castrillo vooruit, maar nadat hij werd bijgehaald, zakte Van Aert er snel doorheen. De ziekte voorafgaand aan de Tour de France heeft er volgens Thomas Dekker en Laurens ten Dam meer ingehakt dan men voorafgaand aan de Tour de France dacht.

"Dat hoop ik dan", aldus Dekker in de podcast Live Slow, Ride Fast. "We gaan zien de komende twee weken of er nog een stip aan de horizon staat. Hij kan natuurlijk bepalend zijn zoals in de Giro, maar dan is het niet voor hemzelf."

De analist constateert dat het ook al van even geleden is dat Van Aert zelf op het allerhoogste niveau wist te winnen. "Wat hij deed in de Giro was geweldig. Daar in Siena en uiteindelijk voor Yates, maar koersen winnen op de manier zoals Van der Poel het doet, is inmiddels een tijdje geleden. En zeker met Van der Poel erbij. Ik ben er mentaal ook nog niet aan toe, maar de vergelijking begint scheef te lopen."

Vergelijking

De vergelijking met zijn eeuwige rivaal moeten we volgens Dekker wellicht niet meer maken. "Moeten we nog over die vergelijking praten? Dat stopte toch een keer? Ik hoop het zelf ook niet, maar we zitten wel op een kritiek moment."

"Van Aert heeft de Giro in de benen, is blijven staan en is op hoogte gegaan met een ploeg die precies weet hoe ze die voorbereiding moeten doen. Een kleine tegenvaller voor het BK. Maar als hij écht heel ziek was dan gaat hij in deze ploeg niet naar de Tour de France. Dan krijgt hij ook niet de ruimte om mee te springen. Dus er is hoop in de ploeg."

Normaal gesproken krijgt Van Aert ook in de Mûr-de-Bretagne een mooie kans voorgeschoteld, maar dat zal hij het wel moeten opnemen tegen Mathieu van der Poel, die na zijn enorme inspanningen van donderdag ook niet okselfris zal zijn, en Tadej Pogacar.