Achtergrond

Koen de Kort over z'n 'bijbaantje' in de Tour en z'n rol in het succes van Daan Hoole: 'Echt mooi dat hij me daar met naam en toenaam voor bedankte'

Koen de Kort is werkzaam bij Lidl-Trek, maar wat doet hij nu precies bij de ploeg, vroegen we ons af nadat hem elke dag bij de bus van de ploeg zagen staan in de Tour. Hij nam uitgebreid de tijd om uitleg te geven.

koen de kort

Bij de bus van Lidl-Trek is het deze Tour gezellig. Er staat altijd een grote bakfiets in de opvallende kleuren van de ploeg en Koen de Kort deelt aan wie maar wil de drankjes uit die erin liggen.

Koen de Kort z'n bijbaantje in de Tour

De oud-renner van de ploeg slaat met iedereen een babbeltje en ook wij wilden weleens even met hem praat, want wat is zijn functie nu precies bij de ploeg?

Een diepe zucht volgt. "Tsjaaa, het is vrij ruim, haha. Als ik hier bij de wedstrijden ben, word ik gewoon ingezet waar ze hulp nodig hebben. Deze Tour ga ik op de rustdag naar huis, maar ik doe nu de scouting. Dus ik rij voor het peloton uit en kijk ik een beetje naar de windrichting en de gevaarlijke punten."

"Op een dag dat er geen wind staat, is het iets minder belangrijk. Dan kunnen we wat verder voor het peloton zitten, maar op dagen met wind moeten we er zo dicht mogelijk op zitten zodat de informatie die we doorgeven zo actueel mogelijk is."

De eerste dag van de Tour was dus een stressdag voor 'm. "Nou haha, toen was ik er dus nog niet bij omdat ik nog wat anders had te doen. Gelukkig voor mij, want we zaten niet mee. Daar kunnen ze dus mij de schuld niet van geven, haha."

Echte werk

Die scoutingswerkzaamheden zijn maar een bijbaantje van De Kort bij de ploeg. "Ik ben verantwoordelijk voor al het materiaal dat we gebruiken. En daar hoort ook de R&D (Research & Development) bij, met de windtunneltesten. Maar het is vrij ruim. Het gaat van de vrijetijdskleding van de ploeg tot de tijdritpakken."

Vlak voor we met De Kort spraken morstte er iemand van de ploeg net wat koffie op z'n shirtje, maar ergens houden de verantwoordelijkheden van De Kort op. "Haha, nee het is niet zo dat ik een reserveshirtje bij me heb voor als iemand knoeit."

Daan Hoole

Waar De Kort wél veantwoordelijk voor is: het tijdritsucces van Daan Hoole bij de ploeg. Daar werkte hij (samen met anderen) hard aan. "Daan was echt wel een van de grootste projecten waar ik me mee bezig heb gehouden. Hij is zelf ook iemand die daar heel erg geïnteresseerd in is en zelf ook met heel veel ideeën komt. Als ik iets van windtunneltesten om kleding ofzo plan, dan wil hij er altijd bij zijn. Hij wil altijd overal aan schaven."

"Het was ook wel mooi en fijn voor mij dat hij me in de persconferentie na z'n Giro-ritzege met naam bedankte want ik heb er veel tijd in gestopt. Maar het is vooral leuk voor hem, ik was heel blij toen ik hem zag winnen. Mooi dat het werk zich uitbetaalt. Ik was er helaas niet zelf bij in Italië."

Drukker

De in Andorra woonachtige Brabander is ook nog co-commentator bij Eurosport, maar wel steeds minder. "Ik heb dit jaar pas vier koersen gedaan. M'n functie bij de ploeg wordt steeds drukker. Ik doe straks wel de Vuelta, maar dan het Engelse commentaar."

De Kort heeft het naar z'n zin in zijn functie. Ploegleider hoeft hij niet zo nodig te worden. "Daar hebben we al goede mensen voor. Ik vind het leuk om zo een beetje op de achtergrond bezig te zijn. Op dit soort momenten, in de Tour, vind ik het wel leuk en goed om aanwezig te zijn. Dan kunnen de renners en staf ook direct feedback aan me geven in plaats van dat we heen en weer mailen, maar ik hoef niet te switchen."

Skjelmose

In deze Tour wil Lidl-Trek scoren met Jonathan Milan, maar ook met Mattias Skjelmose. "We willen met hem voor het klassement gaan. We gaan niet zeggen dat we gaan winnen, want dat is natuurlijk onzin. Maar we hopen wel dat gewoon goed mee kunnen doen in het klassement. We hebben natuurlijk nog geen echte bergen gehad en Mattias had voor de Tour een buikgriepje dus het is lastig in te schatten waar hij staat."

"Hij was in een supervorm voor dat buikgriepje, maar daar krijg je toch even een terugval van. We hopen dus dat hij zich in de Tour ook nig doorontwikkelt. Als het er nu echt om ging, zat hij toch steeds bij de beste tien renners. Maar het blijft afwachten hoe het straks gaat."