Sep Vanmarcke hekelt uitspraken parkoersbouwer Gouvenou: 'Domme opmerkingen van iemand die zelf renner was'

Thierry Gouvenou was streng voor de renners na de achtste etappe. Sep Vanmarcke is op zijn beurt streng voor de parkoersbouwer van de Tour.

thierry gouvenou

Daar we in rit negen werden verrast door Mathieu van der Poel en Jonas Rickaert, was de vlakke achtste etappe een stuk saaier. Op zaterdag probeerde niemand vanuit het vertrek in de vroege vlucht te geraken. Dit tot ergernis van parkoersbouwer Thierry Gouvenou. Onterecht, stelt Sep Vanmarcke. Hij vindt dat de Fransman beter moet weten.

'Zou beter moeten weten'

Op de ochtend voor de monsteraanval van Van der Poel en Rickaert deed Gouvenou. "Als de renners het gaan aanpakken zoals in de rit van gisteren, zullen we het aantal sprintersetappes moeten beperken", zei de Fransman in een interview.

Een beter antwoord dan dat van de Alpecin-Deceuninck-mannen kon het peloton zich niet wensen. Al heeft de fenomenale duo-aanval weinig te maken met de woorden van de parkoersbouwer, stelt Vanmarcke in de podcast Café Koers.

"Het zijn domme opmerkingen van iemand die beter zou moeten weten. Die leiden er niet toe dat renners zoiets gaan doen", aldus de Vlaamse ex-prof en analist. "De twee hebben samen iets opgezet dat ludiek begon en serieuze gevolgen had voor het peloton."

Herstellen

Vervolgens stipt Vanmarcke het belachelijke van de uitspraken van Gouvenou aan. "Ik vind het echt triestig wat hij zegt. Gouvenou was zelf renner en weet dus hoe lastig het soms is. Renners zijn soms blij met een vlakke etappe - om even te herstellen."

In deze Tour zijn er slechts vijf pure sprintkansen. Dat is weinig, maar het weerhoudt de parkoersbouwer er dus niet van om zijn beklag te doen. Onzin, aldus Vanmarcke.

"Vlakke etappes zorgen voor spanning op het einde. Het levert adrenaline op. Maar dan moet je er ook bij nemen dat er een rustige aanloop is", sluit de winnaar van Omloop Het Nieuwsblad 2012 af.