Ben Healy zorgt in deze Tour de France niet alleen voor spektakel op de fiets, maar ook voor gespreksstof daarbuiten. De Ier van EF Education-EasyPost, vandaag voor het eerst in het geel tijdens de koers, viel eerder al op door zijn opvallende verschijning.
Ben Healy: hippe festivaldude of Urbanus?
In een eerder artikel beschreven we hem als een rockster in het peloton - met zijn lange haren en wat nonchalant ogende ontspannen houding oogt hij alsof hij rechtstreeks van Lowlands of een festival het Franse asfalt op is gedoken.
Maar nu blijkt Healy ook zo uit het theater te komen lopen want behalve de gele trui draagt Healy ook vaak het klassieke koerspetje. Dat geeft hem ook wel deels die uitstraling van hippe festivaldude, maar het levert ook een verrassende gelijkenis met een andere, geheel onverwachte figuur: Urbanus.
De Vlaamse komiek met zijn kenmerkende vlasbaardje en expressieve mimiek lijkt plots een jonge tweelingbroer te hebben gevonden in de Tourkaravaan. Urbanus is inmiddels 74 jaar oud, maar de jonge versie van de komiek lijkt als twee druppels water op de fietsende Ier.
Die gelijkenis blijft niet onopgemerkt. Op sociale media duiken steeds vaker montages op van Healy en Urbanus naast elkaar - beiden met dezelfde blik in de ogen, beiden met een ogenschijnlijk nonchalante houding. Hier kun je zelf zien hoeveel de twee van elkaar weghebben.
De vergelijkingsfoto
Hoe lang Healy het geel kan behouden zullen we de komende dagen zien. Maar duidelijk is dat hij deze Tour al kleur geeft — niet alleen met zijn aanvallen, maar ook met zijn stijl. Of het nu rockster is, Urbanus of gewoon Ben Healy: hij is nu al een van de meest besproken renners van deze ronde.
Het geel behouden zal vandaag nog wel moeten lukken waarschijnlijk. Want de rit Toulouse-Toulouse is met een aantal heulveltjes in de finale iets te zwaar voor de rassprinters, maar Urbanus... ehhh Healy moet het geen probleem vormen.