Thymen Arensman leverde een fenomenale prestatie door na een solo de veertiende etappe op zijn naam te schrijven. Hij begon de slotklim naar Luchon-Superbagnères met een voorsprong van iets meer dan drie minuten. Het wachten was op een aanval van Pogacar, maar die kwam er niet. Arensman hield een minuut over op Pogacar en Vingegaard.
Angstig
De Sloveen, die Arensman in de Tour de l'Avenir van 2018 een eerste keer versloeg, toonde zich onder de indruk van de Nederlander. "Het was een wrede etappe", aldus Pogacar na afloop. "Ik was op een bepaald moment zelfs een beetje angstig om te koersen in die Tourmalet-afdaling."
"Ik zag in het wiel van Sivakov. Het was zo mistig en het was zo glad, en je kon amper iets zien. Het was een heel zware etappe. In het begin vlogen we weer en met het weer zorgde dat voor een heel zware dag. Alleen hebben we het goed gedaan."
Een nieuwe etappezege zat er niet in, maar dat kwam volgens Pogacar vooral door het ijzersterke optreden van Arensman. "Chapeau voor hem. Hij verdiende het enorm. Ik neem mijn hoed af voor hem, en ik ben heel blij voor hem."
Pogacar leerde Arensman kennen in de Tour de l'Avenir. "Ik raakte in de slotetappe van de weg tijdens een afdaling. Ik kwam toen samen met hem en daarna achtervolgden we samen op de laatste klim. Ik weet dat hij een geweldige renner is die héél goede dagen kan hebben. En die had hij vandaag."
Jonas Vingegaard
Vervolgens ging het ook nog over de aanvallen van Jonas Vingegaard, die Pogacar kon volgen. "Jonas probeerde het. Hij is heel goed, maar ik had verwacht dat hij eerder zou gaan. Ik kon reageren, maar had niet de firepower om hem te counteren en alles te geven tot de finish. Ik besloot om te controleren en te sprinten voor de tweede plaats. Ik ben blij om het geel te behouden."
"We hebben nog niet heel veel bergen gehad, maar Jonas was vandaag heel sterk. Hij zal blijven aanvallen op de Mont Ventoux en later in de Alpen. We gaan nog een enorme strijd krijgen in de volgende week."