"Deze opgave doet heel veel pijn'. Dat laat Mathieu van der Poel weten op zijn Instagram-pagina. Vanochtend bracht zijn ploeg Alpecin-Deceuninck het nieuws naar buiten dat de Nederlander uit de Tour gehaald is vanwege een longontsteking.
Van der Poel was bezig met een geweldige Tour de France. Hij won op dag twee de rit naar Boulogne-sur-Mer, droeg meerdere dagen de gele trui en hij was nog volop in de race voor de groene trui.
/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F07%2F1ocSplewGVi2fe1753174005.png)
Ondanks een hardnekkige verkoudheid was hij zondag in de rit naar Carcassonne nog in staat om de eerste tussensprint te winnen en zodoende dichter naar groene trui-drager Jonathan Milan te kruipen. Helaas wordt die strijd nu een onderonsje tussen Milan en Tadej Pogacar.
Dit is de derde keer dat Van der Poel opgeeft in de Tour. In 2021 stapte hij na een week uit koers omdat hij zich optimaal wilde voorbereiden op de Olympische Spelen, in 2022 was hij overtraind en nu dus de longontsteking. Desalniettemin kan Van der Poel terugkijken op een meer dan geslaagde Tour de France. Niet voor niks werd hij tot meest aanvalslustige renner van de eerste week uitgeroepen.
- cor vos