Tour de France

Van Wilder keert in slotkilometer vanuit het niets terug en reikt Paret-Peintre helpende hand: 'Een lead-out voor stervende zwanen!'

Ilan Van Wilder mag vanavond wel een extra glas champagne krijgen, want de Belg was de reddende engel voor Valentin Paret-Peintre.

Tim Beck Leestijd 2 minuten
Van Wilder

Terwijl de vier koplopers Ben Healy, Enric Mas, Santiago Buitrago en Valentin Paret-Peintre in de slotkilometer van de Mont Ventoux begonnen te twijfelen, naderden achter hen Jonas Vingegaard en Tadej Pogacar razendsnel. Even leken de twee wereldtoppers ook nog voor de dagzege te gaan strijden. Tot Ilan Van Wilder vanuit het niets opdook. De Belg zette zich op kop in dienst van ploegmaat Paret-Peintre, die het vervolgens afmaakte.

Goede benen

Na afloop deed Van Wilder met een brede glimlach zijn verhaal voor de camera's van Sporza. "Ik heb vanmorgen nog een interview bij jullie gedaan waarin ik zei dat het niet voor de vlucht zou zijn, haha. Ik zat eigenlijk ook ineens mee in die vlucht, terwijl het de bedoeling helemaal niet was."

De mannen van Soudal Quick-Step waren met drie. Naast Van Wilder en Paret-Peintre was ook Pascal Eenkhoorn mee. "Hij heeft zijn kansen begraven voor ons. Het is ook dankzij hem dat wij op het gemak zaten op het vlakke. Hij hield het gat met de groep vooraan stabiel. Valentin kon op die manier sparen."

In aanloop naar de Mont Ventoux vroeg Van Wilder aan zijn Franse teamgenoot hoe de benen voelden. "Hij zei dat hij zijn benen op dat moment nog niet voelde. En ik voelde die van mij wel, waardoor ik een stevig tempo ben gaan rijden."

Tijdrit

Toch besloot Paret-Peintre redelijk snel aan te vallen, omdat Mas nog ruim een minuut voorop lag. "Zelf vond ik daarna een goed ritme dat ik lang kon volhouden. Ik zag de ene na de andere renner ontploffen. Ik ben een tijdrit gaan rijden tegen mezelf en een kilometer van de top kwam ik ineens terug aan de kop van de koers..."

Van Wilder maande Paret-Peintre vervolgens aan hem te volgen. "Hij had het direct door. Het kon niet perfecter. Het was een lead-out voor stervende zwanen, maar het was genoeg. Het is ongelooflijk. Onze Tour de France kan niet meer kapot. En het is nog niet gedaan. Morgen gaan we sprinten en gaan we er weer voor met Tim Merlier. Dit geeft grinta aan heel de ploeg."