Achtergrond

Zeeman zag Pogacar pijn lijden op Ventoux: 'Alleen ja, hij werkt sinds vorig jaar met een andere trainer en is nu op elk gebied heel goed...'

Tadej Pogacar domineerde de eerste twee weken, maar op de Mont Ventoux was Jonas Vingegaard eindelijk gelijkwaardig.

Tim Beck
Pogacar

Dat is ook wat Merijn Zeeman, voormalig-sportief directeur van Team Visma | Lease a Bike en tegenwoordig algemeen directeur van AZ Alkmaar, zag op zijn televisie. In gesprek met Het Laatste Nieuws vertelt hij over zijn bevindingen van de huidige Tour de France en het duel tussen Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard.

Mont Ventoux

"Ik ben er niet aanwezig en draag nog steeds een geel-zwarte bril, maar op basis van wat ik heb gezien en gelezen op tv, kranten en de sociale media, verwacht ik nog twee mooie dagen in de Alpen, waarin er nog veel mogelijk is", vertelt Zeeman.

Maar Vingegaard heeft wel een achterstand goed te maken van vier minuten en vijftien seconden. "Pogacar staat inderdaad ver voor, maar ik heb gezien hoe Jonas hem pijn deed op de Mont Ventoux. Als een renner echt breekt, is die grote voorsprong in een mum van tijd weg. Dat weten we sinds de Tour van 2023."

Alleen is een maar: Pogacar is niet meer de renner die hij was in 2023. Toen kende de Sloveen een gebrekkige voorbereiding en werkte hij nog op een andere manier. "Onze strategie van in 2023 werkte, maar dat was een andere Pogacar dan nu. Hij werkt sinds vorig jaar met een andere trainer en is nu op elk gebied heel goed...

"Er is echter maar één manier om er achter te komen of hij verzwakt is of ziekjes, en dat is niet door te wachten op het laatste stuk, maar door er een heel zware wedstrijd van te maken, pas dan komen zwaktes bovendrijven, en die heb je nodig om nog vier minuten goed te maken...”

Visma

Het zal niet alleen een duel tussen Vingegaard en Pogacar worden, maar ook armpje drukken tussen hun ploegen Team Visma | Lease a Bike en UAE Team Emirates-XRG. Wie heeft daarin de overhand? "In de rit naar Hautacam was UAE veel sterker dan Visma, maar over de hele lijn inclusief de positionering en acties in de vlakke ritten, meen ik nog steeds dat de geel-zwarte ploeg de beste is."

"Maar misschien bekijk ik dat te gekleurd. Feit is wel dat deze twee ploegen erbovenuit steken en de andere ploegen nog veel huiswerk hebben. Qua voeding, materiaal en training zijn ze bij UAE enorm verbeterd. In de koersen mét Pogacar zijn ze ook tactisch veel sterker dan in de koersen zonder hem, dat zagen we nog in de Giro, waar het tactisch niet op het hoogste niveau was."