Tour Femmes

Euforische Ferrand-Prévot: 'Ik had tegen ploegleider gezegd dat ik in het geel wilde winnen!'

Pauline Ferrand-Prévot was uiteraard dolgelukkig na afloop van de slotrit in de Tour de France Femmes

Willem Sipkema Leestijd 1 minuut
Pauline Ferrand-Prevot

Direct na afloop werd de kersverse Tourwinnares naar een ruimte gesleept voor het flash-interview. De Francaise was opgelucht dat de klus geklaard was.

"Ik ben zo blij dat ik deze droom heb verwezenlijkt. Ik zat in het begin van de etappe te ver van achter en kwam achter een breuk te zitten in een afdaling. Ik denk dat het de druk is van de gele trui."

Attent

Ferrand Prévot zat vanochtend al met het idee in het hoofd om de rit te winnen. "Het ging de hele dag heel snel en nadat ik weer terugkwam voor in de koers wist ik dat ik attent en vooraan moest blijven rijden."

"Ik had vanmorgen al gezegd tegen mijn ploegleider dat ik in het geel wilde winnen. Dus ik viel aan op de slotklim en gelukkig kon ik het volhouden!"

Debuut

Voor Ferrand-Prévot komt er een droom in vervulling omdat ze als jong meisje al droomde van een Tourzege. Maar dat was haar lange tijd niet gegund. Met de komst van de Tour de France Femmes avec Zwift kon de Francaise haar droom eindelijk vervullen. In haar debuut is het nu meteen raak.

"Ik ben na de Olympische titel in Parijs teruggekeerd op de weg en heb de ambitie uitgesproken om de Tour binnen drie jaar te winnen. Dat het nu al meteen lukt is ongelooflijk."