Achtergrond

Lotte Kopecky moet volgens Sporza-commentator Ine Beyen conclusies trekken na Tour Femmes: 'Voortaan focussen op wat ze heel goed kan'

Ine Beyen denkt dat Lotte Kopecky terug moet naar de basis. De commentator bij het vrouwenwielrennen zag wel aankonopingspunten na de moeilijke start van de wereldkampioene.

André van den Ende Leestijd 1 minuut
ine beyen over lotte kopecky

Ze bliezen hoog van de toren: Lotte Kopecky zou voor het geel gaan in het eindklassement van de Tour de France Femmes. Dat was niet helemaal op niets gebaseerd, bij haar laatste Tour in 2023 - vorig jaar sloeg Kopecky de ronde over - werd ze immers tweede in het algemeen klassement.

Beyen ziet lichtpuntje voor Kopecky

In 2025 was het niet zo'n feest. Al in de eerste ritten, die nota bene op het lijf van Kopecky waren geschreven met hun punchy aankomsten, moest ze de rol al lossen en in de bergen zat er ook niet meer in dan een bijrol. Kopecky zat eerst wat in zak en as, zag ook Beyen.

Maar ze zag haar landgenote ook een beetje opfleurde in het vervolg van de Tour. Wat is nu de conclusie? "Ik denk vooral dat ze blij is dat het gedaan is. Dat ze zondag nog aanvalt, bewijst dat ze binnen de ploeg nog plezier aan het maken zijn. En ik denk dat Lotte blij is dat ze de Tour niet verlaten heeft, omdat ze weet dat ze de Tour nog nodig heeft voor al wat nog komt."

Speelvogel moet niet meer voor klassement gaan

Over het vervolg van het seizoen van Kopecky is Beyen dus vol vertrouwen op basis van wat ze in de laatste dagen van de Tour zag. "Lotte toonde zich meer en meer in het peloton, ze heeft bewezen dat ze er nog zin in had. Zondag reden twee ploeggenotes weg - Van der Breggen en Gerritse - en dan zag je de speelvogel in Kopecky die er ook nog naartoe wilde rijden. Dat was mooi om te zien."

Maar wat betreft een gooi naar de eindzege in de Tour in komende jaren is Beyen ook wel duidelijk. "De eindconclusie is simpel: ze moet zich voortaan focussen op wat ze heel goed kan en niet proberen alles af te vinken. Sommige vinkjes zijn niet te zetten."