Einde seizoen voor Enric Mas, geen zesde Vuelta op rij door aderontsteking

Enric Mas kan de mislukte Tour de France niet goedmaken in de Vuelta dit jaar. Een aderontsteking zet een punt achter het seizoen van de Spanjaard.

Enric Mas

Na Mas' opgave in de recente Tour de France, is bij de Spaanse renner van Movistar tromboflebitis in zijn linkerbeen vastgesteld, mogelijk van post-traumatische oorsprong.

Deze diagnose vereist een specifieke behandeling met rust en het vermijden van intensieve fysieke inspanning, waardoor hij de rest van het seizoen niet meer kan koersen.

"Het medische team zal zijn voortgang nauwlettend blijven volgen, met als doel een volledig herstel."

Mas leek in de Tour naar een ritzege op de Mont Ventoux te soleren, maar in de slotfase werd de Spanjaard toch weer bijgehaald door Valentin Paret-Peintre en Ben Healy. Normaal gesproken is Mas altijd een zekerheidje in de top-5 van de Vuelta. De laatste zes jaar stelde hij nooit teleur in de ronde van zijn eigen land. Dat zit er dit keer helaas niet in.

Nieuws
  • Cor Vos