Het nieuws over het vertrek van Remco Evenepoel kwam niet echt al een heel grote verrassing; z'n vertrek naar Red Bull-BORA-hansgrohe zong al een hele poos rond. De Duitse ploeg koopt z'n nog één seizoen doorlopende contract af en dus krijgt Soudal Quick-Step er flink wat geld bij in het budget voor 2026.
Flink meer financiële armslag voor Soudal
Niet alleen omdat ze een flinke transfervergoeding krijgen, die waarschijnlijk wel in de miljoenen zal lopen, maar ook omdat de Belgische ploeg niet meer het salaris hoef van Evenepoel voor 2026 hoeft te voldoen - het behoeft geen uitleg dat diens salaris een grote post is op de begroting van de ploeg.
Daarmee heeft de ploeg van CEO Jurgen Foré aardig wat financiële armslag. Wat moeten ze daarmee doen? Wij maakten een inventarisatie. Daarbij gaat het om renners die na dit seizoen al kunnen overkomen, maar we kijken ook wat verder in de toekomst (tenzij Soudal ook contracten wil gaan opkopen, dan kunnen die namen ook al voor komend seizoen).
We delen ze in met reële aanwinsten en longshots, te beginnen met de reële opties.
Reële opties
De meest reële opties zijn natuurlijk de namen die al rondzingen in het geruchtencircuit. Namen waarmee de ploeg al rond is, maar waarbij het enkel wachten is op de officiële bekendmaking. Dat zijn die van Dylan van Baarle, Jasper Stuyven en Edward Planckaert.
Met name Van Baarle en Stuyven zijn natuurlijk mooie aanwinsten voor het voorjaar - als Van Baarle weer z'n niveau van eerder haalt - maar er kan nog wel wat meer bij.
Interessante renners die einde contract zijn en volgens ons goed passen bij Soudal Quick-Step: Mathias Vacek (nu Lidl-Trek, reed sterke Giro, won onlangs rit in Ronde van Wallonië en is nog maar 23 jaar), Benoit Cosnefroy (nu Decathlon, blessureleed dit seizoen, maar bewees al bij de top in de Waalse klassiekers te horen).
Michael Matthews (nu Jayco-AlUla) levert al jaren, maar is al wel op leeftijd en liep bovendien voor de Tour een blessure op. Toch is het natuurlijk wel een interessante naam. Dat geldt ook voor ervaren renners als Stefan Küng (nu FDJ) nu en Matej Mohoric (nu Bahrain Victorious).
Biniam Girmay ligt nog onder contract bij Intermarché, maar die ploeg gaat fuseren met Lotto en dat zouden ze gaan doen op de licentie van laatstgenoemde ploeg. Daarme zouden de renners van de ploeg van Aike Visbeek free agents worden. Ook Taco van der Hoorn zou op die manier een mooie aanwinst voor Soudal Quick-Step kunnen zijn.
Longshots
Dan zijn er nog de renners die in 2027 onder contract liggen, maar voor de toekomst interessant zouden kunnen zijn. Een enorme belofte in het klassieke werk voor de toekomst is de nu nog maar 19-jarige Matthew Brennan. De Brit ligt nog tot 2027 vast bij Visma | Lease a Bike.
En wil Soudal Quick-Step ook weer wat doen op klassementsgebied? Zo ja, dan is Jarno Widar op termijn een interessante naam. Hij verlengde bij Lotto tot 2027. Als Soudal in de toekomst met een Belg voor het klassement wil gaan, dan kunnen ze nu alvast wat geld opzij zetten...
Juan Ayuso ligt nog tot 2028 vast bij UAE, maar het botert totaal niet tussen de ploeg en de Spanjaard. Dat hij gaat vertrekken lijkt dan ook een kwestie van tijd. Waarschijnlijk zou Soudal niet eens de volle mep hoeven te bepalen, want bij UAE is hij een beetje een splijtzam en daar zit die ploeg - die het geld ook niet echt nodig heeft -niet op te wachten. Movistar zou ook zeer geïnteresseerd zijn.