Tijdens de Tour de France werd bekend dat Lotto en Intermarché-Wanty werken aan een fusie. Achter de schermen wordt momenteel nog steeds hard gewerkt aan de totstandkoming ervan. Een van de vragen op tafel: wat doen ze met de renners die nog onder contract staan. Onder hen de kopmannen Biniam Girmay en Arnaud De Lie.
38 renners
Lotto heeft voor volgend jaar voorlopig achttien renners onder contract, terwijl Intermarché-Wanty twintig renners in de ploeg van 2026 heeft. De UCI schrijft voor dat er maximaal dertig renners in een WorldTour-team mogen zitten. Kortom, er is nog de nodige onzekerheid over de selectie mocht de fusie doorgang vinden.
Het Laatste Nieuws schrijft er de komende weken gesprekken gaan plaatsvinden met de 38 renners die een contract hebben. 'Is er in de kern van dertig renners van de fusieploeg plaats voor hen? Of worden ze uitbetaald en moeten ze op zoek gaan naar een nieuwe ploeg?', vraagt de Belgische krant zich af. Een van de oplossingen kan zijn om renners 'terug te plaatsen' naar de opleidingsploeg.
XDS Astana
Daar zitten jongens van naam bij zoals Arnaud De Lie, Lennert Van Eetvelt, toptalent Jarno Widar en Biniam Girmay, maar ook renners die minder makkelijk een nieuwe ploeg zullen vinden. Van twee van de kopmannen weet Het Laatste Nieuws te melden hoe ze erin staan.
Het schrijft: 'Volgens onze informatie zien De Lie en Girmay een samenwerking in het nieuwe fusieteam wel zitten en beschouwen ze het op hun nog relatief jonge leeftijd als potentieel versterkend.'
'Met als voornaamste argument dat ze de ploeg niet langer alleen zouden moeten dragen en die exclusieve prestatiedruk, die ze tot dusver bij Lotto respectievelijk Intermarché hebben ervaren, voortaan verdeeld kan worden over twee paar schouders. Girmay legde de interesse van XdS-Astana volgens onze informatie resoluut naast zich neer.'