Nieuws

馃帴 En of hij in vorm is! Vingegaard slaat meteen toe in 'massasprint' bergop, Deen ook nieuwe leider

Jonas Vingegaard heeft een dubbelslag geslagen in de Vuelta a Espa帽a. Hij won een sprint heuvelop van Giulio Ciccone en David Gaudu.

Tim Beck
1 minuut
Vingegaard

Nadat Jasper Philipsen de Vuelta a España opende met een mooie sprintzege, was het normaal gesproken aan de punchers in de tweede rit. De 9,9 kilometer aan 5,1 procent waren niet heel zwaar, waardoor er geen enorme verschillen verwacht werden voorafgaand.

Liam Slock

Het venijn van de klim zat 'm echter in de staart. Het waren vier renners die op pad gingen: Sinuhé Fernández, Jakub Otruba, Gal Glivar en Liam Slock. Die laatste bleef het langst vooraan, maar de aanvallers maakten uiteindelijk geen schijn van kans tegen het peloton, waar Q36.5 Pro Cycling veel werk had geleverd in dienst van Pidcock.

Het peloton werd op de natte wegen in het noorden van Spanje echter een aantal keren opgeschrikt door een valpartij. Onder anderen Pidcock, Jonas Vingegaard en Guillaume Martin waren erbij betrokken. Die laatste moest de strijd zelfs staken en was daarmee de eerste opgever van deze Vuelta a España.

Op de slotklim was het wachten op een actie van een de favorieten. Team Visma | Lease a Bike en INEOS Grenadiers deden een hoop werk op kop van het peloton. Onder andere Wilco Kelderman toonde zijn goede vorm op kop van de groep met favorieten, waar Pedersen lange tijd meekon met de beste klimmers.

Ciccone

Na Kelderman volgde een beurt van Ben Tulett, maar op 2,3 kilometer van de meet nam Lidl-Trek over. Niet in dienst van Pedersen, maar van Giulio Ciccone. Op 1,7 kilometer van de meet begon het steilere stuk van de klim. Bagioli legde de groep met favorieten een flink tempo op, waarna het wachten was op een move van Ciccone.

Het zou een sprint worden van een zeer uitgebreide groep met alle grote namen, want er werd uiteindelijk pas op het eind aangevallen. Op zeshonderd meter van de meet viel Marc Soler aan, maar hij werd teruggehaald door Sepp Kuss. Daarna ontbond Ciccone zijn duivels, maar de Italiaan werd nog overvleugeld door Vingegaard, die daarmee aantoonde hoe explosief hij geworden is. Vingegaard is ook de nieuwe leider.