Op de slotklim deed Team Visma | Lease a Bike een verrassende aanval, waarmee Jonas Vingegaard zijn naaste concurrent João Almeida stevig onder druk zetten. De Portugees begon de slotklim van achter en gaf na afloop voor de camera's toe dat hij verrast werd door de actie van de Nederlandse ploeg.
Geen teamgenoten
"We werden een beetje verrast, want we hadden deze aanval niet verwacht", was Almeida eerlijk na afloop. "Ik was op dat moment in een best goede positie, maar ze gingen heel hard aan. Op het eind kon ik het gat met Vingegaard niet dichten. Het is wat het is."
Op een bepaald moment kwam Almeida in de achtervolgende groep samen met Tom Pidcock en Felix Gall, die op een bepaald toch nog moest lossen. Even leek de kopman van UAE Team Emirates-XRG geagiteerd dat Pidcock vervolgens niet meewerkte. "Ik zag dat ze op de limiet zaten en niet veel meer konden doen. Ik miste vooral teamgenoten, want er was op de slotklim niemand voor me. Het is wat het is."
Op de vraag of hij Vingegaard had kunnen volgen als hij niet was verrast door de aanval, was Almeida duidelijk. "Ja, want het was helemaal niet zo steil. Ik denk dat ik met hem had meegekund, maar we zullen het nooit weten."
Jay Vine
In de achtervolging kreeg Almeida heel even hulp van Jay Vine, maar één renner schitterde vooral in afwezigheid: Juan Ayuso. De Spanjaard liet al gauw lopen. Gezien zijn ritwinst onlangs zou de Spanjaard een stuk beter moeten kunnen. Karsten Kroon ziet het dan ook vooral als een sneer aan het adres van Ayuso, zo vertelde hij op Eurosport.
"Dat is meer dan een sneer. Een heel duidelijk statement. Hij rijdt bij UAE met een sterrenensemble en er was niemand voor hem. Hij was moederziel alleen op de slotklim. Vine deed misschien heel even wat. Hoe denk je dat het vanavond aan tafel gaat zijn? Het is natuurlijk vooral Ayuso. Dat is gewoon echt niet oké wat hij doet."