Pelotonpraat

Best betaalde sprinter ooit: dit gaat Olav Kooij verdienen bij z'n nieuwe Franse ploeg

Olav Kooij z'n transfer naar Decathlon is eindelijk officieel. En naar verluidt liegt z'n nieuwe salaris er ook niet om!

André van den Ende Leestijd 2 minuten
olav kooij geniet van een glaasje champagne

Wat al een hele poos in de lucht hing, werd maandag officieel bekend: Olav Kooij verkast in het nieuwe jaar naar het Franse Decathlon. Met het Franse sportwarenhuis als grote sponsor/eigenaar en een nieuwe subsponsor - de ploeg heet in 2026 Decathlon CMA CGM - hebben ze flink wat geld in kas.

Kooij gaat bij grootverdieners in peloton horen

Dat is te merken, want Kooij krijgt de beschikking over een superdeluxe sprinttrein met Cees Bol, Daan Hoole, Tobias Lund Andresen en Robbe Ghys aan boord. Ook Tiesj Benoot maakt de overstap van Visma naar Decathlon.

Kooij zal ook een meer dan uitstekend salaris gaan opstrijken bij zijn nieuwe ploeg. De Zuid-Hollander maakt de overstap ook vanwege sportieve overwegingen, omdat hij gezien de klassementsambities van Visma | Lease a Bike in de Tour met Vingegaard die ronde nooit zal kunnen rijden bij de Nederlandse ploeg. Maar het financiële aspect zal toch ook een rol spelen...

Transfergoeroe Daniel Benson meldt namelijk dat Kooij 3 miljoen euro per jaar zal gaan opstrijken tijdens het driejarige contract dat hij tekende bij de Franse ploeg. Daarmee wordt Het Jachtluipaard van Numansdorp de best verdienende sprinter aller tijden.

10 best verdienende wielrenners

Het zorgt er ook voor dat hij in het lijstje met 10 best verdienende wielrenners van dit moment terechtkomt. De exacte bedragen zijn niet bekend, maar van de bedragen die op internet circuleren (van doorgaans betrouwbare bronnen als Benson en het Italiaanse Gazetta Dello Sport) is een lijstje samen te stellen.

Daarin staat uiteraard Tadej Pogacar bovenaan. De Sloveen verdient zo'n 10 miljoen euro per jaar. Met z'n nieuwe contract bij Red Bull-BORA-hansgrohe zou Remco Evenepoel zo tussen de 6 en 8 miljoen euro gaan verdienen.

Kooij komt binnen op plek 7

Daarachter hoeft ook Mathieu van der Poel niet op een houtje te bijten. De Nederlander ontvangt net als Wout van Aert tussen de 4 en 4,5 miljoen euro, wordt geschat. Roglic verdient toch ook nog steeds 3,5 tot 4 miljoen euro per jaar.

Met z'n 3 miljoen komt Olav Kooij komt daarna op plek zeven binnen in het lijstje, nog voor Mads Pedersen, die 2,8 miljoen euro verdient. Tom Pidcock zou goed zij voor 2,5 miljoen. Het valt niet uit te sluiten dat Pedersen of Pidcock een loonsverhoging krijgen, maar Kooij slaat toch zeker geen pleefiguur. Daar kun je inderdaad wel een glaasje champagne op drinken, Olav!