Nieuws

Domper Vingegaard en Visma! Victor Campenaerts niet meer van start in Vuelta: 'Balen dat ik de rode trui niet mee naar Madrid kan brengen'

Victor Campenaerts is ziek en uit de Vuelta a España. Jonas Vingegaard en Team Visma | Lease a Bike verliezen daarmee een belangrijke pion.

Leon Janssen
2 minuten
Victor Campenaerts
Jonas Vingegaard Jonas Vingegaard
Tenue Team Visma | Lease a Bike 2026 Team Visma | Lease a Bike
Vuelta a España
victor campenaerts in de vuelta

Team Visma | Lease a Bike begint met een tegenvaller aan de derde week van de Vuelta a España. Victor Campenaerts moet de Spaanse ronde verlaten. Dat meldt de ploeg op sociale media. Daarmee verliest Jonas Vingegaard een belangrijke helper.

'Ik ga thuis juichen'

"Victor Campenaerts zal niet starten aan rit zestien van de Vuelta. Hij ziek is geworden", aldus Visma op X. "Op advies van de medische staf is besloten dat hij niet fit genoeg is om te koersen."

Een domper voor Visma en Vingegaard, die de veelzijdige Campenaerts goed kunnen gebruiken in het spannende duel om de eindzege. De kopman verdedigt in de laatste week een voorsprong van 48 seconden op João Almeida.

Camepnaerts baalt enorm. "Ik ben erg teleurgesteld dat ik Jonas niet kan helpen om de rode trui naar Madrid te brengen. Voordat ik ziek werd voelde ik me heel goed en kon ik mijn werk doen voor de ploeg. Ik ga thuis juichen voor Jonas en de andere jongens."

Nog 5 knechten voor Vingegaard

Campenaerts is de tweede renner van Team Visma | Lease a Bike die al naar huis is. Na de tweede etappe was het al einde verhaal voor Axel Zingle. De Fransman was in die rit hard ten val gekomen en belandde in de ambulance. Hij reed de etappe toch uit, maar stapte een dag later niet meer op.

Dat betekent dat Vingegaard met vijf man in steun de derde week ingaat. Sepp Kuss is zijn belangrijkste helper bergop, met daarachter Matteo Jorgenson en Ben Tulett.

Wilco Kelderman en Dylan van Baarle zijn er ook nog bij. Zij doen meestal het werk in de openingsuren. Na het wegvallen van Campenaerts komen daar mogelijk wat werkuren bij voor het Nederlandse duo. Achteraf een goed zet om hen wat rust te gunnen daags voor de rustdag...

Nog een uitvaller

De Vuelta gaat vandaag verder met een nieuwe bergetappe. Campenaerts is niet de enige die niet meer van start gaat. De Italiaan Gianmarco Garofoli van Soudal Quick-Step is er ook niet meer bij. Ook hij is ziek geworden. Daarmee zijn er nu nog 155 renners in de Vuelta.