Achtergrond

Zegt Tom Pidcock veldrijden vaarwel? 'Op een bepaald moment moet je toch rust nemen'

Laat Tom Pidcock het veldrijden opnieuw schieten? Coach Bogaerts hint dat zijn overvolle wegprogramma geen ruimte meer laat voor de cross.

Leon Janssen
2 minuten
Veldrijden
tom pidcock veldrijden

Cyclocross is steeds moeilijker in te passen

Je zult maar Tom Pidcock heten. Dan zit je toch echt het hele jaar met een enorm luxeprobleem. De jonge Brit kan alles op een tweewieler. Hij werd al wereldkampioen op de mountainbike en in het veldrijden, won klassiekers op de weg en kan nu ook al podium rijden in een grote ronde.

Echter, al die disciplines kun je onmogelijk in één seizoen proppen. En dus moeten er harde keuzes worden gemaakt. In dit geval: het schrappen van de cyclocross. Het lijkt erop dat Pidcock de komende winter opnieuw niet in het veld verschijnt. Dat vertelt zijn vaste coach Kurt Bogaerts aan WielerFlits.

"Ik ga geen definitieve uitspraken doen, maar op een bepaald moment moet je toch rust nemen", aldus de Head of Technical Performance van Q36. Pro Cycling Team. "Dan wordt crossen moeilijker en moeilijker."

Lang wegseizoen laat weinig ruimte

Pidcock maakte vorige winter de overstap van INEOS Grenadiers naar Q36.5 Pro Cycling Team. Daar werd hij de onbetwiste kopman, maar het veldrijden kwam al meteen in zijn eerste jaar niet voor in de plannen van de Zwitserse ploeg. Pidcock kwam vorig jaar voor het eerst níét in actie in de cross.

In plaats daarvan stond hij voor een overvol wegprogramma. Dat begon in januari in de AlUla Tour en eindigt in oktober met een weekend waar in hij zowel de Ronde van Lombardije als het WK Gravel betwist. "Dat is enorm lang", beseft Bogaerts.

"Als je ziet dat Mathieu van der Poel zijn seizoen in september heeft beëindigd en Wout van Aert ook niet superlang doorgaat, hebben die jongens nu ruimte voor rust. Tom gaat langer door en dan wordt de cross lastiger in te passen."

WK Veldrijden in Hulst lijkt uitgesloten

Een late deelname aan het WK veldrijden in Hulst? Bogaerts acht de kans klein. Zonder UCI-punten zou Pidcock achteraan moeten starten, met weinig kans op succes. "Dat is ook niet evident", klinkt het somberder en somberder.

Bogaerts: 'Mountainbiken betekent meer voor hem'

Maar zo makkelijk als hij de cross laat schieten, zo lastig vindt Pidcock het om de mountainbike te laten staan. "Het mountainbiken betekent meer voor hem", aldus Bogaerts. "Dat valt ook tijdens het seizoen en kan je beter inpassen als de verplaatsingen beperkt blijven."

Pidcock deed dit jaar niet mee aan het WK MTB, omdat hij op dat moment bezig was podium te rijden in de Vuelta. Maar eerder in het wegseizoen reed hij wel een wereldbekermanche en nam hij deel aan het EK. Bogaerts verwacht dat Pidcock in de komende jaren veelvuldig actief blijft op de MTB. "Zeker richting de volgende Olympische Spelen zal dat potentieel terug meer een thema worden."