WK

Dit is waarom er geen Nederlanders mee doen bij de beloften op het WK in Rwanda

Bij het WK voor beloften in Rwanda doen dit jaar geen Nederlanders mee. We leggen uit waarom.

Leon Janssen
2 minuten
KNWU
WK wielrennen
WK Rwanda
senna remijn namens nederland op wk

Geen Nederlandse U23-renners in Rwanda

Een opvallend gemis op het WK wielrennen 2025 in Rwanda: er doen geen Nederlanders bij de beloften mee. Waar de U23-wedstrijden normaal dé plek zijn om toekomstige sterren te spotten, moet de oranje wielerfan dit keer genoegen nemen zonder vertegenwoordiging in die categorie.

KNWU zet beloftenprogramma in de ijskast

De KNWU maakte begin dit jaar bekend dat het beloftenprogramma tijdelijk werd stopgezet. De reden? Een gebrek aan financiële middelen. Er was slechts budget voor één talentenprogramma: dat van de junioren (onder 19) of de beloften (onder 23).

Na het besluit van de KNWU leverde U23-bondscoach Tom Veelers zijn contract in. "Natuurlijk ben ik teleurgesteld, maar ik begrijp de keuze waar de KNWU voor staat en de gekozen focus", zei de oud-renner in januari.

Junioren krijgen voorrang

De KNWU besloot de focus volledig op de junioren te leggen. Zij hebben de steun harder nodig dan de beloften, luidde destijds de uitleg van de bond. Dat komt volgens hoofd talentontwikkeling Martin Truijens door hoe het wielerlandschap bij de U23 is georganiseerd.

"Met name bij de mannen zijn opleidingsploegen gelinkt aan WorldTour teams", aldus Truijens in een persbericht. Echter, het huishoudboekje van de KNWU stond het ook niet toe om de junioren naar het WK in Rwanda te sturen. Daarom zouden er aanvankelijk enkel elite mannen en vrouwen naar Afrika afreizen.

Rabobank redt WK-deelname junioren

Een onverwachte redding kwam medio 2025: Rabobank keerde terug in het wielrennen. De boerenleenbank werd sponsor van Team Visma | Lease a Bike en ging opnieuw in zee met de KNWU. Dankzij de extra financiële steun konden de junioren alsnog naar het WK in Rwanda.

Geheel volgens beleid kregen de allerjongsten hierin opnieuw voorrang. Daarom doen er dit jaar geen beloften, maar wel junioren mee op het WK wielrennen.

Beloften mogen wel naar EK

Voor de U23-renners was er toch een lichtpuntje. Dankzij de extra financiële steun kunnen zij wel naar het Europees kampioenschap in de Franse Ardèche (1 t/m 5 oktober). Hieronder zie je welke U23 renners en rensters zijn geselecteerd.

Vrouwen tijdrit

  • Nienke Vinke

Vrouwen wegwedstrijd

  • Nienke Vinke
  • Rosita Reijnhout
  • Maud Oudeman
  • Mijntje Geurts
  • Bodine Vollering
  • Babette van der Wolf

Mannen tijdrit

  • Rik van der Wal
  • Pepijn Veenings

Mannen wegwedstrijd

  • Senna Remijn
  • David Haverdings
  • Jurgen Zomermaand
  • Ruud Junior Nagengast
  • Guus van den Eijnden
  • Jesse Kramer