Nieuws

Marianne Vos mist WK Rwanda door operatie vader: 'Het waren spannende en hectische dagen voor haar'

Marianne Vos zal aanstaande zaterdag niet aan de start staan van het WK in Rwanda. Een operatie van haar vader gooit roet in het eten.

Willem Sipkema
1 minuut
Marianne Vos
Marianne Vos

Bondscoach Laurens ten Dam heeft vandaag aan de NOS laten weten dat Vos niet deelneemt aan het WK. "Haar vader is vorige week geopereerd. Hij lag in het ziekenhuis. Het gaat naar omstandigheden goed met hem, maar het waren wel heel erg spannende en hectische dagen voor Marianne. Ik heb vanochtend met haar gebeld en we hebben samen gezegd: je blijft thuis."

Ten Dam legt uit dat er belangrijkere zaken zijn dan de koers. "Ze is er nu voor de familie, dat is veel belangrijker dan je achttiende WK rijden. Ik ben de tel kwijt."

Femke de Vries

Ten Dam heeft wél een vervanger opgeroepen voor Vos. Femke de Vries zal de Nederlandse selectie completeren. "Zij komt vandaag of morgen deze kant op. Ik wil haar zo snel mogelijk bij de ploeg hebben."

Hoewel De Vries liet zien in goede doen te zijn wil Ten Dam niet teveel druk op haar schouders leggen. "Femke is de vrouw in vorm, met een tweede plaats in de Ronde van de Ardèche. Maar Marianne Vos is niet per se te vervangen. Dus ik wil Femke niet in die schoenen laten stappen. Die druk wil ik haar niet opleggen. Maar we hebben er wel een hele sterke kracht bij."

Marianne Vos heeft drie wereldtitels op de weg veroverd in haar carriere. De eerste was in 2006 (Salzburg). Daarna volgen nog 2012 (Valkenburg) en 2013 (Florence).