Pogacar en Zigart trainen in Rwanda
Tadej Pogacar is doorgaans degene die ánderen het nakijken geeft, maar op Instagram verscheen deze week een filmpje waarin het precies andersom ging. Een dag na zijn matige tijdrit – waarin hij slechts vierde werd – trok de Sloveen eropuit voor een training in Rwanda. Aan zijn zijde: verloofde Urska Zigart en andere leden van de Sloveense selectie.
Ingehaald door een stadsfiets
Op de video is te zien hoe Pogacar en co. twee keer (!) worden ingehaald door een Rwandees op een doodgewone stadsfiets. Geen aerodynamische fiets, geen carbon wielen, maar gewoon een stalen ros dat je normaal gesproken bij de lokale supermarkt ziet staan. De beelden leverden op social media heel wat lachende reacties op.
Herinneringen aan Boogerd
Het moment deed wielerfans denken aan die ene legendarische anekdote van Michael Boogerd, die tijdens een verkenning van de Amstel Gold Race op de Cauberg werd ingehaald door… jawel, een postbode. Pogacar bevindt zich dus in goed gezelschap: zelfs de grootste renners worden weleens vernederd door ‘de gewone man’.
Het filmpje
WK in Kigali: titelprolongatie in gevaar?
Zondag staat er echter weer serieuze kost op het menu: Pogacar verdedigt zijn wereldtitel van Zürich 2024 op het WK wielrennen in Kigali. Het loodzware parcours telt maar liefst 6000 hoogtemeters (nog eens 500 meer dan aanvankelijk gedacht) en lijkt hem op het lijf geschreven. Toch blijft de vraag: is hij in topvorm? Na zijn tegenvallende tijdrit lijkt de concurrentie dichterbij dan ooit.