Evenepoel kan Pogacar niet volgen, maar komt dichterbij: 'Eerste keer dat ik zo lang kon meegaan'

Remco Evenepoel stuitte andermaal op een te sterke Tadej Pogacar, maar zegt ook positieve punten uit het EK te hebben gehaald.

Remco Evenepoel EK

'Weer zilver... Een beetje jammer'

Toen Tadej Pogacar op 75 kilometer van de meet aanging, zat Remco Evenepoel nog wel in het wiel. Maar ook de Belg brak uiteindelijk onder het gebeuk van de beste wielrenner ooit. Zodoende werd het een volgende galavoorstelling van Pogacar, die geen moment meer in de problemen kwam.

Evenepoel finishte uiteindelijk als tweede. "Waarschijnlijk was dit wel de meeste eerlijke uitslag. Weer zilver op een EK. Ja, dat is wel een beetje jammer", zo vertelde hij na afloop voor de camera's van Sporza.

'Ik kom nog tot 20 à 30 seconden'

Evenepoel ging tijdens de aanval van Pogacar net over de limiet. Een eerste gaatje wist hij nog te dichten, maar daarna stuurde hij snel uit. "Die aanval van Pogacar was net te lang. Op het laatste steile stukje moest ik lossen. Ik heb mijn best gedaan en mijn koers gereden. Ik had misschien iets rapper van die andere mannen moeten afgeraken. Ik kom nog tot 20 à 30 seconden, maar het is een eerlijk resultaat."

Met Pogacar nog in zijn wiel

Hoewel hij de aanval niet kon beantwoorden, is Evenepoel positief gestemd. Hij komt naar zijn eigen gevoel dichterbij. "Het is de eerste keer dat ik zo lang kon meegaan. Dat is het positieve. Maar daarnaast is het een teken dat er nog werk is om die aanval daadwerkelijk te kunnen blijven volgen. Tadej bleef vervolgens op hetzelfde tempo rijden, pakte 20 à 30 seconden. Daar bleef het bij. Het was herzetten en dan weer gas geven."

'Gelukt om Pogacar te isoleren'

Tom Dumoulin vertelde in de NOS-uitzending dat hij de tactiek van België niet begreep. Ze deden te veel werk volgens de Limburger. "Het was niet de bedoeling om de koers zelf open te breken, maar er vielen gaatjes. Het was eerder op gevoel. We wilden Tadej zo snel mogelijk isoleren en dat is gelukt. Maar iedereen weet dat hij zo sterk is dat hij op zulke dagen soms bijna geen ploeg nodig heeft. Dat is gebleken."

"Als je de verschillen vandaag ziet... Hij stak er weer bovenuit. Ik kom nog een beetje in de buurt, maar de rest is weer heel ver weg. De verschillen zijn bijna groter dan in Kigali het geval was."

Nieuws
  • Cor Vos