Bobbie Traksel stoort zich aan kijkers die afhaken door Pogacar: 'Maar het EPO-tijdperk vonden ze geweldig'

Steeds meer wielervolgers haken af door de extreme dominantie van Tadej Pogacar. Bobbie Traksel vindt dat wat flauw en houdt de afhakers een spiegel voor.

tadej pogacar wint ek 2025

Tadej Pogacar is weer bezig aan een weergaloos najaar. De Sloveen legt de wielerwereld zijn wil op met monsterlijke solo's. Bijzonder knap, maar spannend is het nauwelijks. Dat zorgt ervoor dat veel tv-kijkers afhaken, zo wordt gesteld in de podcast Kop over Kop. Bobbie Traksel stoort zich eraan.

Traksel vindt het een tikkeltje hypocriet

Hij stelt vast dat er niets aan de situatie veranderd kan worden. Pogacar is nu eenmaal verreweg de beste. Traksel richt zich daarom op de afhakers. "We praten nu exact hetzelfde als toen Sky de hele dag op kop reed en vijf, zes, zeven Tours achter elkaar won. Daar vond ik echt geen reet aan. Dit vind ik veel leuker."

De oud-prof ziet hetzelfde gebeuren als in de hoogtijdagen van Team Sky en INEOS. "Er is er weer eentje altijd aan het winnen. Dan vinden we het niet meer leuk en zijn we met z'n allen tegen diegene."

Traksel stelt vast dat de afhakers "niet zo veel van wielrennen houden". Hij vindt ze ook een tikkeltje hypocriet. "De 7 jaar Sky hebben ze dus ook niet gekeken. Maar het EPO-tijdperk vonden ze geweldig, want toen kon iedereen mee", aldus de oud-renner van Rabobank.

Het stopt niet bij Pogacar

Volgens Traksel moeten we ons erbij neerleggen dat Pogacar er met kop en schouders bovenuit steekt. Dat is nu eenmaal iets dat erbij hoort, vindt hij. "De afgelopen jaren heb je af en toe een verandering gehad. We hebben even Bernal gehad waarvan we dachten dat die vijf jaar lang de Tour ging winnen", weet hij nog.

"Toen kwam er nog iemand tussendoor. En nu is er weer iemand die oppermachtig is. Dan wordt dat vervelend, ja. Maar dat heb je altijd met iemand die hoog boven het maaiveld uithangt. Dan 'moeten' we de kop er afhakken", besluit Traksel.