Franse wielerwereld in rouw
De Franse sportwereld is in shock: Guillaume Di Grazia is overleden. De voormalige Eurosport-wielercommentator kwam om het leven na een incident met een stier tijdens een traditionele (maar natuurlijk wanstaltige) stierenloop, een zogenoemde abrivado, in Zuid-Frankrijk.
De 52-jarige Di Grazia raakte afgelopen zondag zwaargewond tijdens de abrivado in het departement Gard, waar ruiters te paard stieren door de straten leiden terwijl toeschouwers proberen de dieren aan te raken. Twee dagen later bezweek hij aan zijn verwondingen, bevestigde zijn familie aan persbureau AFP.
Van iconische stem tot omstreden vertrek
Di Grazia begon zijn loopbaan in 1999 bij Eurosport en groeide uit tot een van de bekendste sportstemmen van Frankrijk. Hij was jarenlang hét geluid bij wielrennen, biatlon en schansspringen.
Zijn loopbaan kreeg echter een schaduw toen hij volgens L’Équipe eerder dit jaar werd geschorst wegens “ongepast gedrag tegenover een grimeuse”. Kort daarna vertrok hij bij de zender.
Afscheid van Eurosport
Op sociale media nam Eurosport France afscheid van hun voormalige collega. In een verklaring noemden ze hem “een unieke, visionaire en gepassioneerde journalist” die een blijvende indruk heeft achtergelaten.
De dood van Guillaume Di Grazia laat een leegte achter bij collega’s en wielerfans. Zijn stem was in Frankrijk jarenlang onlosmakelijk verbonden met de Tour de France.
- Screenshot Twitter