Hoogerland en Van Avermaet over WK Gravel 2025: ‘Het is zó hectisch’
Tijdens het WK Gravel 2025 in Maastricht werd duidelijk hoe groot het contrast is tussen de charme van het gravelen en de realiteit van een wereldkampioenschap. Johnny Hoogerland en Greg Van Avermaet trokken na afloop een duidelijke conclusie.
"Het is de laatste keer", begint Hoogerland, die 29e werd. "Het is allemaal leuk, dat gravelen. The spirit of gravel... maar als je dit ziet in het begin, is er weinig spirit of gravel aan. Juist daarom ben ik gestopt met koersen: die stress, de valpartijen... als ik dit nog langer zo moet doen, verlies ik het plezier. Het is zó hectisch", zei hij tegen In De Leiderstrui na afloop.
‘Volgend jaar doe ik dit niet meer’
Onderweg sprak Hoogerland met Greg Van Avermaet. "Ik had het er onderweg met Van Avermaet over en hij zei: ik denk dat ik dit volgend jaar ook niet meer ga doen,’ lacht hij. ‘Er doen zoveel goede mannen mee. Het is eigenlijk gewoon een profkoers, maar ik moet wel zeggen dat ik het zo in eigen land super vond. Goede organisatie, je ziet veel mensen nog... top."
Van Avermaet: ‘Iedereen wil van voren zitten’
Van Avermaet, die negentiende werd, bevestigde het gesprek tussen de twee veteranen. "Er staan 280 renners aan de start en die willen allemaal van voren zitten. Ik heb heel lang bij Johnny in de buurt gezeten, maar eigenlijk zaten we wat te ver. En dan verbruik je eigenlijk te veel krachten, maar dat is onderdeel van de sport. Uiteindelijk kom je wel op je plek uit."
Ook hij zag dat het niveau uitzonderlijk hoog lag. "Of het erover is, weet ik niet. Het niveau ligt gewoon hoger. In andere gravelkoersen komen er 20 wringen, maar hier zijn dat er 120. Die WorldTour-renners weten er al wat van,’ zei de voormalig olympisch kampioen. ‘Het is een WK, dus dat moet op een bepaalde manier ook. En dat is in de Ronde van Vlaanderen niet anders."
‘We zijn begonnen omdat we het leuk vonden’
Voor Hoogerland blijft plezier de drijfveer. "Ik heb al 23.000 kilometer op de teller dit jaar. We zijn begonnen met fietsen omdat we het leuk vonden, toch? En dat hoop ik nog zo lang mogelijk te doen. Het fietsen dan. En een beetje fit blijven op je 42e, dat is toch mooi?’ besluit hij lachend. ‘Lekker koersen, lekker fit blijven. Een paar biertjes straks. Prima!"
- Cor Vos