Dit verdiende Tadej Pogacar in 2024 en 2025: La Gazzetta onthult dat Sloveen miljoenen mocht bijschrijven

Tadej Pogacar mag overwinningen bijschrijven bij de vleet, maar ook de miljoenen op zijn bankrekening stromen binnen.

Tadej Pogacar

Dit verdiende Pogacar

Tadej Pogacar harkt de prijzen binnen alsof het niets is, maar met het winnen van al die koersen, harkt hij ook de nodige miljoenen binnen. La Gazzetta dello Sport weet hoeveel de Sloveen de voorbije twee jaar verdiende.

Basissalaris

  • Het basissalaris van Pogacar bij UAE Team Emirates-XRG ligt volgens de Italiaanse krant rond de acht miljoen euro. Daarmee is hij naast de beste logischerwijs ook de beste verdienende renner van het peloton.

Bonussen

  • Met het winnen van al die wedstrijden mocht Pogacar ook flink wat bonussen bijschrijven in 2024 en 2025. La Gazzetta dello Sport meldt dat winst in de Tour de France hem een miljoen euro extra oplevert, winst in de Giro d'Italia en Vuelta a España garant staat voor 500.000 euro extra en het grijpen van de regenboogtrui zorgt voor een extraatje van 250.000 euro.
  • Dat komt neer op 1,75 miljoen euro aan bonussen over 2024 en 1.25 miljoen euro aan bonussen in 2025.

Merchandise

  • Pogacar heeft uiteraard ook nog persoonlijke sponsors. Denk aan horlogemerk Richard Mille. La Gazzetta dello Sport zegt ook informatie te hebben over de merchandise-inkomsten van de Sloveen. Die lagen in 2024 rond de half miljoen euro en zijn in 2025 gestegen naar een miljoen euro. Overigens gaan die extra inkomsten naar het Tadej Pogacar Foundation, dat zich inzet voor research naar kanker.

Koers in Andorra

  • Dan verdient Pogacar ook nog 150.000 euro met zijn deelname aan een wedstrijd in Andorra, waar hij zal strijden tegen enkel Jonas Vingegaard, Isaac Del Toro en Primoz Roglic. Die wedstrijd met slechts vier is op 19 oktober.

Het seizoen van Pogacar

Zelf noemde Pogacar 2025 op sportief vlak een nog beter seizoen dan 2024. Hij boekte weliswaar vijf overwinningen minder en in 2024 won hij twee grote rondes in een jaar, maar wat hij in het voorjaar heeft gedaan - zonder alles te winnen - is van een ongekend niveau. Hij heeft laten zien dat hij Milaan-Sanremo een totaal andere koers kan maken én dat hij Parijs-Roubaix ook kan winnen.

Overigens meldde Het Laatste Nieuws eerder vandaag dat de kans groot is dat Pogacar in 2026 niet zal deelnemen aan Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race. In plaats daarvan zou hij zich gaan richten om voor de tweede keer in zijn loopbaan de Giro d'Italia te winnen.

Nieuws
  • Cor Vos