De miljardairs achter het wielrennen: van spionnenbaas tot stille Nederlander

Ze verdienen miljarden, maar investeren hun fortuin in carbonframes, prestige en koersdromen. Dit zijn de miljardairs die het moderne wielrennen sturen – met een verrassende Nederlandse naam tussen de oliestaten en energiegiganten.

Wielrenners van Visma | Lease a Bike, UAE Team Emirates en Red Bull–BORA-Hansgrohe klimmen zij aan zij tijdens een WorldTour-etappe, symbool voor de miljardairs die het moderne wielrennen aansturen.

De geldmachines van het moderne peloton

Achter elke wielerploeg schuilt een miljardair. Niet degene die demarreert, maar degene die bepaalt wie überhaupt mag starten. Sinds 2023 is er veel veranderd: oliestaten domineren nog altijd, maar ook nieuwe spelers zoals Red Bull mengen zich in de strijd. En tussen al dat geweld duikt ineens een nuchtere Nederlander op.

De spionnenbaas die Pogačar betaalt

Sheikh Tahnoun bin Zayed Al Nahyan – bij insiders bekend als ‘TBZ’ – is niet alleen veiligheidsadviseur van de Verenigde Arabische Emiraten, maar ook de onzichtbare motor achter UAE Team Emirates. Zijn bedrijven, van banken tot techreuzen, vullen het truitje van Tadej Pogačar. Wie het geld volgt, komt onvermijdelijk bij hem uit.

De Britse miljardair met een sportimperium

Sir Jim Ratcliffe, de baas van INEOS, bezit een Formule 1-team (Mercedes), een voetbalclub (Manchester United) én een wielerploeg. Toch blijft de Tourzege uit, ondanks een enorm budget - dat in 2026 nog wat groter wordt door de komst van TotalEnergies als co-sponsor. Voor Ratcliffe is wielrennen geen winstmodel, maar een prestigeproject – speelgoed voor een man die alles al heeft.

INEOS Grenadiers – het miljoenenproject van de Britse miljardair Sir Jim Ratcliffe. | Beeld: Cor Vos

De prins met de Ironman-obsessie

Sheikh Nasser bin Hamad Al Khalifa – ‘Prins Nasser’ – runt Bahrain Victorious en zwemt, fietst en loopt zelf triatlons alsof het staatszaken zijn. Zijn ploeg straalt macht uit, maar mensenrechtenorganisaties zien er vooral een PR-instrument in. Sport, politiek en status vloeien bij hem moeiteloos samen.

De stille Nederlander die Visma draaiende houdt

De opvallendste naam vanuit Nederlands perspectief is Robert van der Wallen, miljardair dankzij zijn spaarzegelbedrijf Brand Loyalty. Hij is commissaris én aandeelhouder van Team Visma | Lease a Bike en volgens ingewijden de man die de ploeg financieel stabiel houdt als het spannend wordt. Toen Jumbo afscheid nam als sponsor speelde hij een grote rol.

Geen schijnwerpers, geen camera’s, maar wel invloed tot diep in de besluitvorming. Van der Wallen investeerde eerder in HEMA en bouwde zijn vermogen uit tot ruim € 1,1 miljard. “Ik verdien zo veel geld, het is niet eerlijk,” zei hij ooit – en dat maakt hem misschien wel de meest intrigerende man van het peloton.

Pon

De familie Pon heeft overigens ook nog een flinke vinger in de pap bij Visma | Lease a Bike. Zij zijn met hun holding de eigenaar van zowel Lease a Bike als fietsenleverancier Cérvelo. Hier lees je meer over die ontzettend rijke familie (geschat vermogen 4,1 miljard).

De energiedrankreus met twee miljardairs achter zich

Red Bull zette in 2024 de wielerwereld op zijn kop door mede-eigenaar te worden van Red Bull–BORA-Hansgrohe. Met Primož Roglič en straks Remco Evenepoel als uithangbord en een marketingbudget groter dan dat van sommige WorldTour-teams is hun invloed enorm. Maar achter het merk schuilen niet één, maar twee miljardair-families.

De Oostenrijkse familie Mateschitz, die Red Bull oprichtte, bezit 49 procent van het bedrijf. Na de dood van oprichter Dietrich Mateschitz in 2022 erfde zijn zoon Mark Mateschitz het vermogen – naar schatting meer dan € 25 miljard.

Red Bull–BORA-Hansgrohe: het nieuwste miljardenproject in het peloton, gedragen door de families Mateschitz en Yoovidhya. | Beeld: Cor Vos

De andere 51 procent ligt bij de Thaise Yoovidhya-familie, mede-oprichters van het merk en goed voor nog eens ruim € 20 miljard. Samen maken ze van Red Bull een van de rijkste entiteiten in het wielrennen. Wat begon als een energiedrankje is nu een sportimperium dat Formule 1, voetbal en wielrennen in handen heeft – en dat alles met de financiële macht van een klein land.

De grootmachten van het peloton anno 2025

  1. Mark Mateschitz & Yoovidhya-familie (Red Bull–BORA-Hansgrohe) – gezamenlijk vermogen > € 45 miljard; de dubbele miljardairs achter de energiedrankreus.
  2. Sheikh Tahnoun bin Zayed Al Nahyan (UAE Team Emirates) – vermogen > € 20 miljard; combineert staatsmacht, inlichtingen en sponsoring.
  3. Sir Jim Ratcliffe (INEOS Grenadiers) – vermogen > € 15 miljard; petrochemie-magnaat met een sportimperium.
  4. Sheikh Nasser bin Hamad Al Khalifa (Bahrain Victorious) – vermogen ± € 5 miljard; triatleet en prins met diepe zakken.
  5. Ivan Glasenberg (Q36.5 Pro Cycling) – vermogen ± € 5 miljard; grondstoffenmiljardair die technologie omarmt.
  6. Zdeněk Bakala (Soudal–Quick-Step) – vermogen ± € 1,5 miljard; mijnmagnaat en discreet investeerder sinds 2010.
  7. Philip Hult (EF Education EasyPost) – vermogen ± € 1 miljard; erfgenaam van een taalimperium met wielerambitie.
  8. Robert van der Wallen (Team Visma Lease a Bike) – vermogen ± € 1,1 miljard; stille kracht achter Plugge’s ploeg.
  9. Sylvain Adams (Israel–Premier Tech) – vermogen ± € 800 miljoen; vastgoedmogul met nationale missie.
  10. Gerry Ryan (Jayco AlUla) – vermogen ± € 400 miljoen; Australische caravan-koning die niet kan stoppen met investeren.

Geld, macht en een vleugje passie

Olie, staal, vastgoed, marketing – het wielrennen draait op miljarden uit alle hoeken van de wereld. In 2025 overschrijden de gezamenlijke budgetten van de WorldTour-teams ruim een half miljard euro. En zolang miljardairs hun hobby blijven financieren, blijft het peloton draaien als een luxemachine op twee wielen.