Mondeling akkoord is niets waard
De fusie tussen Intermarché-Wanty en Lotto krijgt steeds meer vorm. Er zijn winnaars van de fusie, maar vooral ook een aantal verliezers. Tot die laatste groep behoort Intermarché-Wanty-renner Tom Paquot, die in het voorjaar contractverlenging overeenkwam. Dat was echter een mondeling akkoord, waardoor het nooit tot een nieuwe verbintenis op papier kwam.
De fusie veranderde alles. Paquot doet zijn verhaal in La Dernière. "In mei had ik een akkoord met het management om door te gaan. Maar helaas werd het contract nooit gestuurd. Op 15 juli had ik door dat het er niet van zou komen. Ik ben niet naïef: meer dan 40 renners hadden op die datum al een contract voor 2026. Ik maakte me geen illusies meer."
'Geen contact met management sinds juli'
Dan deelt Paquot een heel opvallend bericht over de communicatie binnen de ploeg. "Sinds juli heb ik geen contact meer gehad met het management... De communicatie was onbestaande, wat onzekerheid creëerde. Zou ik het beter hebben gedaan op hun plaats? Misschien."
"Een fusie heeft tijd nodig en ik vind algemeen dat ze voor 2027 had moeten gedaan worden, zodat mensen de tijd hadden om zich erop voor te bereiden. Nu is iedereen tegen de muur gezet. Er is een gevoel van urgentie. Ik hoorde voor het eerst in de pers van de fusieplannen, net als iedereen."
In het begin maakte Paquot zich weinig zorgen. "Ik dacht dat het op niets zou uitdraaien, zoals met Quick-Step en Visma twee jaar geleden. Maar het werd al snel concreet. Samen met mijn ploeggenoten volgde ik het in de media. Ik dank trouwens de journalisten: zonder hen zouden we van niets weten."
Moet Paquot stoppen? 'Had in voorjaar contact met andere teams'
Vooralsnog heeft Paquot geen ploeg voor 2026. "Mijn zaakwaarnemer is halverwege juli meteen aan de slag gegaan. Maar de meeste teams hadden hun kern al bijna compleet. Wat frustrerend is, is dat ik tijdens de Waalse klassiekers in de lente contact had met andere World Tour-teams. Maar ik ben daar niet op ingegaan, omdat ik vertrouwen had in het project van Intermarché-Wanty."
"Dat is misschien mijn fout. Maar ik kan het niet terugdraaien. En we kennen de toestand waarin het wielrennen verkeert. Het is momenteel ingewikkeld. Teams verdwijnen en er zijn veel renners zonder contract op de markt. Ik heb veel voor anderen gewerkt de afgelopen jaren, maar nu wil ik echt mezelf laten zien en offensief koersen. Ik ben ervan overtuigd dat ik een koers kan winnen. En als zou blijken dat ik moet stoppen met wielrennen, dan zal ik dat zonder spijt doen."
- Cor Vos