Pauline Ferrand-Prévot: ‘Het was oneerlijk dat er zoveel over mijn gewicht werd gesproken’

Na haar zege in de Tour de France Femmes kreeg Pauline Ferrand-Prévot te maken met kritiek die weinig met wielrennen te maken had. De Franse kampioene blikt terug op een droomseizoen, maar ook op de schaduwzijde ervan.

Pauline Ferrand-Prevot

‘Een droom die uitkwam’

Na Olympisch goud, wereldtitels in meerdere disciplines en een glorieuze overwinning in Parijs-Roubaix wist Ferrand-Prévot in 2025 ook de Tour de France Femmes te winnen. “Het was een ongelooflijk seizoen. Eerst Parijs-Roubaix, daarna de Tour – iets waar ik drie jaar naartoe wilde werken, maar wat me in één jaar lukte,” vertelt ze tegen Marca. Toch voelde ze na haar overwinning een onverwachte leegte. “Ik werd de volgende dag wakker en dacht: wat moet ik nu doen? Alles wat ik wilde, had ik al bereikt.”

Operatie na blessure: ‘Het duurde langer dan verwacht’

Het seizoen had zijn tol geëist. Ferrand-Prévot liep in het voorjaar een enkelblessure op tijdens Strade Bianche, die pas na de Tour volledig werd behandeld. “Ik ben geopereerd omdat de pijn niet wegging. Tijdens sommige koersen had ik veel last, vooral vóór Parijs-Roubaix. De revalidatie duurt langer dan gedacht, maar ik neem de tijd.”

Ze moest meerdere antibioticakuren ondergaan en kampte met vermoeidheid. “Tijdens de Tour voelde ik me gelukkig goed, maar daarna merkte ik dat mijn lichaam op was.”

‘Het was oneerlijk om alleen over mijn gewicht te praten’

Naast fysieke uitdagingen kreeg Ferrand-Prévot te maken met publieke discussies over haar gewicht tijdens de Tour. “Ik vond het oneerlijk dat er zoveel over mijn gewicht werd gesproken. In duursporten is licht zijn belangrijk, maar het werd uit zijn verband getrokken. Gewicht is maar één factor, je moet ook trainen, goed eten en herstellen.”

De Française hekelt vooral dat dit onderwerp vaker opduikt in het vrouwenwielrennen dan bij mannen. “Bij vrouwen wordt er sneller over uiterlijk en gewicht gepraat. Het is belangrijk om gezond te blijven, maar niet om dat vlak na een overwinning te gebruiken als discussiepunt.”

Nieuwe doelen en ambities op de weg

Hoewel ze bijna alles heeft gewonnen wat er te winnen valt, kijkt Ferrand-Prévot alweer vooruit. “Ik wil meer monumenten winnen, zoals Luik-Bastenaken-Luik, en natuurlijk opnieuw de Tour. Voorlopig richt ik me volledig op de weg. Het combineren van disciplines is niet meer haalbaar.”

Stoppen staat voorlopig niet op haar agenda. “Ik geniet van wat ik doe en wil nog minstens twee jaar koersen. Dus voorlopig denk ik niet aan een baby of stoppen met koersen.'