Alpe d’Huez niet meer gratis in Tour 2026? Ex-teambaas wil fans laten betalen voor de Tour

De heiligste klim van het wielrennen als betaalmuur: Jérôme Pineau wil toeschouwers laten betalen voor de Alpe d’Huez, om zo het wielrennen financieel te redden.

Wielerfans juichen massaal langs de Alpe d’Huez tijdens de Tour de France, terwijl een renner zich een weg baant door de drukte.

Wielrennen gratis houden? Volgens Pineau is dat een luxe die we niet meer kunnen betalen

Jérôme Pineau, voormalig manager van B&B Hotels, gooide in de podcast Grand Plateau een bommetje: hij wil dat fans straks moeten betalen om de laatste vijf kilometer van de Alpe d’Huez tijdens de Tour de France te mogen bekijken. Dat geld moet rechtstreeks naar de ploegen gaan.

Volgens Pineau is dat hard nodig. “Historisch gezien is wielrennen een gratis sport,” zei hij. “Maar een gratis sport zonder renners is minder leuk, nietwaar?” Zijn idee: VIP-zones, betaalde toegangsplekken en een eerlijke verdeling van inkomsten tussen organisatoren en teams.

Een ketterse gedachte, zeker in een sport die trots is op haar open karakter. Maar Pineau heeft een punt: ASO (de organisator van de Tour) verdient goed aan hospitality, terwijl teams met moeite hun begroting rond krijgen.

Wie betaalt de rekening van een ‘gratis’ sport?

Pineau wees op het oneerlijke verdienmodel. “Toeschouwers komen om jouw renners te zien, maar die krijgen nul op de inkomstenbalans.” Een sneer richting ASO, die alle inkomsten uit VIP-arrangementen zelf houdt.

Zijn redenering is simpel: als er geen nieuw geld in het systeem komt, verdwijnen de kleinere teams. En met alleen nog de staatsgesponsorde formaties van Bahrein en de VAE blijft er van de romantiek weinig over.

Of, zoals Pineau het scherp en metgevoel voor ironie stelde: “Een gratis sport zonder renners op de weg is minder leuk.”

Madiot: wielrennen is juist sterk omdat het gratis is

Niet iedereen is het met hem eens. Marc Madiot, teambaas van Groupama-FDJ, reageerde fel. “Wij zijn de laatste grote sport die gratis is - dat is een van onze sterktes.” Volgens hem is juist die laagdrempeligheid de ziel van het wielrennen.

Madiot vindt niet dat het probleem bij de fans ligt, maar bij het systeem. In Frankrijk hebben teams hogere sociale lasten, omdat renners daar volwaardige werknemers zijn. Buitenlandse teams werken met freelancers - en dat scheelt flink.

Zijn (ironisch genoeg) radicale voorstel: “Waarom niet overwegen om alle ploegen in Zwitserland te vestigen, zodat iedereen dezelfde loonkosten heeft?”

Van volkssport tot elitesport: het peloton op de rand van ongelijkheid

Waar beide heren het over eens zijn: het financiële evenwicht is zoek. Madiot verwoordde het zo: “Het wielrennen was ooit voor arbeiders en boeren, en nu wordt het een sport voor de rijken.”

Of Pineau’s plan om entree te heffen op Alpe d’Huez nu heiligschennis is of harde realiteit - het zet wel aan het denken.