HomeAchtergrondBoels Ladies Tour: Annemiek van Vleuten deelt eerste tik uit

Boels Ladies Tour: Annemiek van Vleuten deelt eerste tik uit

Dankzij een vliegensvlugge proloog heeft Annemiek van Vleuten de eerste leiderstrui in de 21ste Boels Ladies Tour veroverd. De Nederlandse van Mitchelton-SCOTT haspelde het 3300 meter lange parkoers in 4'22" af.

De korte opener door de straten van Arnhem was een soort thuiswedstrijd voor Van Vleuten, die woonachtig is in Wageningen. In die plaats had ze vorig jaar ook al de eerste leiderstrui in de Ladies Tour veroverd. Nu stond er aan de oevers van de Rijn opnieuw geen maat op de wereldkampioene tijdrijden.

Baas boven baas

Even voor de binnenkomst van Van Vleuten hadden Ellen van Dijk en Anna van der Breggen ook al de beste tijd op de tabellen gezet. De Sunweb-renster was de eerste van drie Nederlandse tijdritgrootheden die binnen zou komen. Zij was het die haar Canadese ploeggenote Leah Kirchmann – die lang aan de leiding stond – van de hot seat bonjourde met een tijd van 4'30".

Van Dijk kreeg geen kans om in de stoel te gaan zitten, want exact 59 tellen later kwam Anna van der Breggen haar tijd verbeteren met een seconde. De geboren Hasseltse was de eerste die de barrière van 44 kilometer per uur wist te doorbreken, maar ook haar prestatie bleek slechts goed voor de tweede plek op het podium. AvV zou immers nog zeven seconden onder de tijd van Van der Breggen duiken. 

'Klassement geen doel'

Van de korte tijdrit had de 35-jarige echt een doel gemaakt, zo liet ze na afloop weten in het flashinterview: "Omdat ik deze week vooral lekker wil koersen leg ik mezelf niet direct druk op voor het eindklassement, maar in de proloog en de afsluitende tijdrit wil ik wel alles uit de kast halen."

Dit bleek ook wel uit het feit dat ze het parkoers volgens haar zeggen wel vijftien keer had verkend voor ze aan de chronoproef begon. Die zorgvuldige voorbereiding bleek haar vruchten af te werpen: Van Vleuten reed immers met zeven seconden voorsprong op Van der Breggen naar haar derde tijdritzege van 2018. "Zo'n groot tijdsverschil kan ik eigenlijk nog niet geloven", besloot de titelverdedigster haar relaas.

In de Boels Ladies Tour wacht morgen een zware heuvelrit met start en finish in Nijmegen. Rondom Berg en Dal moeten onder meer de Oude Holleweg en de Zevenheuvelenweg zeven keer worden bedwongen. Komende zondag wordt de ronde door Nederland afgesloten met een individuele tijdrit in Roosendaal.  

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Sonny Colbrell blikt jaar na dato terug op hartstilstand in Ronde van Catalonië: ‘Vandaag is mijn tweede verjaardag’

Het was gisteren precies een jaar geleden dat de wielerwereld werd opgeschud door de...

Ciccone klopt Roglic en Evenepoel op monsterlijke slotklim in tweede rit Ronde van Catalonië

In de tweede etappe van de Ronde van Catalonië stond een flinke bergrit op...

4 Fransen fietsen met dinosaurus van 1024(!) kilometer grootste Strava-kunstwerk ooit

'Strava-art' is al jaren erg populairder onder fanatieke wielrenners en heeft al heel veel...

PROFITEER van een helePoel korting na Milaan-Sanremo!

Ook zo genoten van Mathieu van der Poels solo in Milaan-Sanremo? Wij wel! Daarom...

Meer zoals dit

Sonny Colbrell blikt jaar na dato terug op hartstilstand in Ronde van Catalonië: ‘Vandaag is mijn tweede verjaardag’

Het was gisteren precies een jaar geleden dat de wielerwereld werd opgeschud door de...

🎥 Zware valpartij Catalonië: Cataldo breekt halve lijf, Jumbo’er voorkomt val door fietsacrobatiek

Primoz Roglic zorgde gisteren met alweer zijn vijfde zege van het seizoen (drie plus...

Ide Schelling na knappe derde plek in Catalonië: ‘Zou eigenlijk lead-out doen’

We spraken Ide Schelling eerder dit jaar en in dat interview gaf hij aan...