Volgens Belgische meesterscout nóg beter dan Seixas: INEOS Grenadiers zit gebeiteld met toptalent

Paul Seixas gaat de Tour de France ooit winnen. Dat is de algehele consensus in de wielerwereld, maar achter hem steken de volgende toptalenten hun neus alweer aan het venster.

Benjamin Noval Seixas

Ontdekker Alaphilippe en Magnier

Johan Molly is al jaren de meesterscout van Soudal Quick-Step. Hij ontdekte onder anderen Julian Alaphilippe en Paul Magnier. Iemand die er oog voor heeft dus. Een nuchter persoon bovendien, die niet te hoog van de toren zal blazen. Dat hij in Het Nieuwsblad zegt dat iemand beter is dan Paul Seixas spreekt dan ook boekdelen.

Seixas eindigde in zijn eerste profjaar onder meer derde op het EK in Frankrijk en zevende in de Ronde van Lombardije. Hij geldt als de natuurlijke opvolger van Tadej Pogacar als die straks te oud is om nog te domineren. Al denkt niet iedereen er zo over, want achter Seixas staat de volgende generatie alweer te trappelen.

Beter dan Seixas

Een van de volgende renners is Benjamin Noval, die afgelopen jaar eerstejaars junior was. Molly raakte zeer onder de indruk. "Een nieuw fenomeen. Paul Seixas is goed, maar ik durf te zeggen dat Noval beter is." Noval, de zoon van oud-prof en knecht van Alberto Contador Benjamin, reed veelal in het Spaanse circuit, waar hij de tegenstand keer op keer oprolde.

Op het WK in Rwanda reed hij in de slotfase weg uit de groep met favorieten, leek hij op weg naar koploper Harry Hudson en waarschijnlijk de regenboogtrui, maar in een van de gevaarlijke bochten gleed hij onderuit. Weg kans. Noval kwam uiteindelijk als 36ste over de meet. Overigens rijdt Noval ook in de cross, waar hij in november ook alweer volop won in Spanje.

INEOS Grenadiers

Geïnteresseerde ploegen hoeven niet meer aan te kloppen bij Noval, want hij - volgend jaar nog junior - heeft al een contract getekend bij INEOS Grenadiers. Kan de Spanjaard eindelijk de échte kopman van de Britse sterrenploeg worden?

Scott Drawer, Performance Director, is zeer enthousiast. “Benjamín kan met zijn kwaliteiten uitgroeien tot een bijzondere renner. Hij is intelligent op de fiets, gedreven en heeft op bepaalde vlakken al een voorsprong. We zijn enthousiast om zijn overstap naar de WorldTour te ondersteunen en kijken ernaar uit hem te helpen zijn potentieel binnen ons prestatiesysteem te benutten." In principe wordt Noval in 2027 al prof in de WorldTour.