Wat zijn je eerste indrukken bij je nieuwe ploeg?
“Het is plezant. We hebben al de teambuildingdagen gehad, maar op training is het natuurlijk anders. De eerste indrukken tijdens het trainingskamp zijn in elk geval goed.”
Remco Evenepoel vertelde in een podcast over een blind Red Bull-test en het verwisselen van F1-banden tijdens de teambuildingdagen. Hoe bracht jij het ervan af?
“De blind Red Bull-test was een serieuze tegenvaller, maar een wiel vervangen ging me goed af. Ik vond dat echt een heel leuke kennismaking. Het is fijn om zulke dagen met elkaar door te brengen, zodat je elkaar beter gaat leren kennen en dat je niet op trainingskamp aankomt en niet weet wie soigneur en mecanicien is.”
Je weet het van tevoren, maar heb je je verbaasd over de grootte van de ploeg?
“Ja, toch wel. Het is allemaal nog net iets groter dan ik gewend was. Bij Alpecin-Deceuninck was de staf al groot, maar hier zijn nog wat extra mensen aanwezig. Of ik al andere accenten heb gelegd deze winter? Ik heb vooral heel rustige duurtrainingen gedaan. Pas nu op stage beginnen er accenten in gelegd te worden. De voorbije weken waren vooral rustige trainingen, terwijl het bij Alpecin-Deceuninck al iets intensiever was. Dat kwam ook door de cross. Het was een lichte aanpassing, maar dat is in de functie van het voorjaar niet slecht.”
Met wie ga je intensief samenwerken bij de ploeg?
“Er moeten nog gesprekken gevoerd worden, maar Sven Vanthourenhout wordt normaal gesproken mijn vertrouwenspersoon. Dat is heel tof, want ik ken hem al vanaf dat ik klein was. Fijn om in een internationale ploeg iemand te hebben met wie je in je eigen taal kun communiceren. Dat maakt het allemaal iets makkelijker."
Had je deze verandering nodig?
“Sportief gezien kun je dat pas achteraf zeggen, maar op deze leeftijd was het een mooie stap die ik nog kon zetten. Mentaal is het ook wel fijn om iets nieuws te krijgen. Ik was ook bij Alpecin-Deceuninck gemotiveerd geweest, maar het werd meer een gewoonte. Dat nieuwe zorgt wel voor extra gedrevenheid.”
/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F12%2Fo5pypY2fJGO4sP1765436019.jpg)
Tegelijkertijd kan ik me voorstellen dat het moeilijk was om uit de succesformule van Alpecin-Deceuninck te stappen, omdat je onderdeel was van een uniek verhaal.
“Ja, absoluut. Mijn hele loopbaan was gebouwd rondom Christoph en Philip Roodhooft. Dat begon al bij de beloften en is later samen met Mathieu van der Poel zo gegroeid op de weg. Het was even een moeilijk moment om afscheid te nemen en die keuze te nemen. Maar op dit punt van mijn loopbaan denk ik dat het ervoor zorgt dat ik nog langer op dit niveau kan blijven, of misschien zelfs nog een stapje kan zetten.”
Je staat bekend als iemand die ‘m ertussen durft te gooien als er om de plaatjes gevochten wordt. Hoe gaat dat zijn als je straks met Mathieu om de plekjes vecht richting de Oude Kwaremont?
“Ja, daar hebben we al vaak om moeten lachen. Dat is moeilijk te zeggen op dit moment, haha. Ik moet ook nog maar afwachten wat mijn taak in de ploeg wordt. Mathieu en Jasper reageerden positief op mijn keuze. Ze zien ook in dat het een kans voor mij is die ik moest grijpen. We zullen vrienden blijven en zullen nog vaak samen gaan trainen."
Vorig jaar versterkte de ploeg zich al richting het voorjaar, maar kwam het er niet uit. Is dat nog onderwerp van gesprek geweest voor jou?
“Nog niet. Bepaalde gesprekken zullen nog volgen. Vorig jaar zag je inderdaad dat het talent er is voor het voorjaar, maar dat het nog niet goed genoeg was. We zullen die klassieke kern verder moeten laten groeien zodat die uitslagen er komend seizoen wel komen.”
Nog één dingetje: schrok jij van die dopingzaak van Oier Lazkano, die vorig jaar uitkwam voor deze ploeg?
“Daar heb ik eerlijk gezegd weinig van meegekregen. Ik geef er geen aandacht aan en binnen de ploeg wordt daar ook niet over gesproken.”
- Cor Vos