🎥 Del Grosso zorgt voor daverende verrassing! Nederlands kampioen verslaat Van Aert in Heusden-Zolder na heerlijke sprint!

Tibor Del Grosso heeft voor een sensatie gezorgd door in de Cross van Heusden-Zolder Wout van Aert te verslaan na een zinderende sprint!

Tibor Del Grosso won in Heusden-Zolder van niemand minder dan Wout van Aert

Matige start Wout van Aert

Geen Mathieu van der Poel in de cross van Heusden-Zolder, maar wel onder anderen Wout van Aert, Thibau Nys en Tibor Del Grosso, die voorop kwam te liggen na de start samen met Kevin Kuhn. Wie geen goede start kende: Wout van Aert. Hij raakte in de achtergrond verzeild, waarna hij zijn weg naar voren moest zien te vinden in de massa.

Dat lukte. Del Grosso op zijn beurt besloot te wachten en even te herstellen. Mede daardoor was de Nederlands kampioen in staat om de flinke versnelling van Van Aert halfweg cross als enige te beantwoorden. Del Grosso vond in Heusden-Zolder een parcours dat perfect op zijn maat gemaakt was. Het beloofde dan ook een mooi duel te worden, want de twee vooraan gaven elkaar weinig toe.

Del Grosso technisch perfect

De Belg zette Del Grosso flink onder druk in de voorlaatste ronde, maar kraken deed de Nederlander niet. Sterker nog, ogenschijnlijk - wat ook zijn stijl is - leek hij geen enkele moeite te hebben met het volgen van Van Aert. Mede door zijn superieure techniek. Zodoende gingen de twee samen de slotronde in. Zou het tot een heerlijke sprint tussen beiden komen?

Het antwoord was bevestigend. Van Aert deed er nogmaals alles aan om Del Grosso te doen laten kraken. Hij had wel even een grimas op zijn gezicht deze keer, maar Del Grosso echt in de problemen kwam hij niet. In de laatste rechte lijn liet Van Aert het stilvallen, waarna Del Grosso als eerste aanzette. Het werd een heerlijke sprint die uiteindelijk gewonnen werd door Del Grosso.

Cyclocross