Tom Dumoulin begrijpt Simon Yates: 'Je kunt je als wielrenner bij Visma soms opgesloten voelen'

Het abrupte pensioen van Simon Yates sloeg in als een bom, maar Tom Dumoulin is niet verrast. Hij herkent de immense druk en de mentale tol van het winnen, en legt uit waarom het succesvolle systeem van Team Visma | Lease a Bike ook een ‘gouden kooi’ kan zijn.

archieefbeeld van tom dumoulin in actie namens jumbo-visma

De schok van het afscheid

De wielerwereld stond even op zijn kop toen Simon Yates plotseling zijn fiets aan de wilgen hing. Zelfs binnen zijn team, Visma | Lease a Bike, kwam het nieuws als een totale verrassing. Maar voor één man was de beslissing pijnlijk herkenbaar: Tom Dumoulin. “Ik begrijp Yates volledig, omdat ik in dezelfde situatie heb gezeten”, vertelt de oud-winnaar van de Giro in een openhartig interview met El País.

De Limburger, die zelf ook vervroegd stopte, schetst een beeld van een sport die je mentaal volledig kan slopen. De constante druk om te presteren, de eindeloze trainingen ver van huis en het risico dat je elke dag neemt, eisen hun tol. “De eisen zijn beestachtig”, stelt hij onomwonden.

‘Ik ging het wielrennen en de fiets haten’

Dumoulin windt er geen doekjes om. Zijn succesjaren waren tegelijkertijd zijn zwaarste. “Jarenlang had ik het gevoel dat niet ik de controle had over mijn carrière. En in mijn geval was het niet beheren van mijn carrière het niet beheren van mijn leven.”

Het is een harde bekentenis, maar de impact was enorm. “Het was uitputtend. Zozeer zelfs dat ik me depressief begon te voelen. Ik ging het wielrennen zelfs haten. De fiets haten. Ik wilde hem niet meer in mijn leven.”

De ‘gouden kooi’ van Team Visma

Vervolgens richt Dumoulin zich op zijn laatste werkgever, nu Team Visma | Lease a Bike. De ploeg die staat bekend om haar extreem professionele en datagedreven aanpak. Volgens Dumoulin is dat systeem tweesnijdend. “Visma is het meest professionele en geavanceerde team ter wereld. Maar het raderwerk is zo gepolijst en alles is zo gestructureerd dat je je als wielrenner soms opgesloten kunt voelen.”

Hij geeft een concreet voorbeeld. “Als je je op een dag niet goed voelt en besluit de intervallen over te slaan, leidt dat tot veel gesprekken binnen het team.” Die constante verantwoording en het gebrek aan flexibiliteit creëren een sfeer die kan verstikken, aldus Dumoulin tot slot. “Ik ben ervan overtuigd dat een renner als Yates bij andere teams meer vrijheid had. Bij Visma komt de vrijheid op de tweede plaats.”