Dylan van Baarle liet in een interview met Wieler Revue optekenen dat hij blij is meer autonomie te hebben bij Soudal Quick-Step, terwijl Lotto-Intermarché-renner Luca Van Boven het lichaam van de Nederlander zag veranderen. Hij heeft volgens de Belgische renner weer een beetje meer body dan in zijn tijd bij Team Visma | Lease a Bike.
Andere prikkel dan bij Team Visma | Lease a Bike
In gesprek met In de Leiderstrui gaat Van Baarle zijn nieuwe trainer, Michel Geerinck, in op de hardrijder. "We zijn vooral de geschiedenis van Dylan als renner eens goed gaan terugbladeren", vertelt hij over de trainingen van Van Baarle. "Renners van dat kaliber, ik noem ze graag V8-motoren, hebben veel volume nodig om super te functioneren. De laatste jaren had hij niet het idee dat het heel goed werd uitgewerkt voor hem. We hebben die grote volumes aan lage intensiteit weer opgepakt."
Daarnaast focust Geerinck zich ook op de intensere prikkels. "Je moet in de huidige wielersport de versnellingen aankunnen, of kunnen anticiperen. Toen ik mijn verhaal vertelde, zei Dylan dat dat heel goed aansluit op het verhaal van zijn beste jaren. Dus toen waren we vrij snel vertrokken, omdat we op één lijn zaten."
'Van Baarle heeft weer meer vrijheid'
Al benadrukt Geerinck dat er niet te veel achter gezocht moet worden wat betreft de verschillen in schema's tussen beide ploegen. "Ik heb vooral het idee dat Dylan weer wat meer vrijheid terug heeft gekregen. Hij kan weer iets meer zijn ding doen en dat was een goede stimulans. Dat sluit ook meteen aan bij de visie, die terugging naar het verleden. Daarin worden andere accenten gelegd. En als daar successen uit voortkomen is het goed, want anders krijg je als topsporter snel weer twijfels."
"Het is niet meer dan dat, het is niet dat wij dingen weten die andere teams niet kennen. Als een renner zich mentaal gezond en goed voelt en je geeft hem de vrijheid om het iets meer te doen zoals hij wil, dan verhoog je wel de kans op succes. Dat is nu vooral weer de manier van werken voor Dylan. Die puzzelstukken worden voor en door hem nu weer goed gelegd."
Van Baarle versus Pogacar en Van der Poel?
Wat dat waard is ten opzichte van Tadej Pogacar en Mathieu van der Poel? Geerinck is zeer positief. "200 procent van overtuigd dat hij tegen hen kan strijden. Maar de kracht van het team is wel dat er een ervaren klassiekerploeg is samengesteld, met daarachter een jonge Paul Magnier. Van der Poel en Pogacar zijn extreme atleten, dus je moet echt een goed plan hebben om hen te verslaan. Maar geef Van Baarle geen 20 seconden, want dan is hij weg."