HomeWorldTourKristoff eerste winnaar in Abu Dhabi Tour

Kristoff eerste winnaar in Abu Dhabi Tour

In de Abu Dhabi Tour was Alexander Kristoff de snelste in de eerste rit. In start- en finishplaats Madinat Zayed schonk de Noor zijn werkgever de zege.

De Abu Dhabi Tour startte dit jaar op een nogal aparte manier. De plaats van begin en eind van de eerste etappe was Madinat Zayed en daartussen werden er 190 kilometers afgelegd, voornamelijk over dezelfde weg. Langs de ene kant van de E45 heen en langs de andere kant van diezelfde E45 terug naar waar het begon.

Nog iets merkwaardigs aan de start: Mark Cavendish viel tijdens de geneutraliseerde start en moest meteen opgeven. De Brit had na zijn tuimelperte last van de schouder die hij vorig jaar brak tijdens de Tour de France. En dat als ambassadeur van de WorldTour-wedstrijd.

Een betere start was er voor een vijftal aanvallers: Damiano Caruso (BMC Racing Team) ging met Charles Planet (Team Novo Nordisk), Vincenzo Albanese (Bardiani-CSF), Nikolai Trusov (Gazprom-RusVelo) en Toms Skujins (Trek-Segafredo) op avontuur. De vijf kregen al snel ook vijf minuten voorsprong.

Het peloton liet rustig begaan en liep in de aanloop naar een niet te voorkomen massasprint de vluchters één voor één in. Caruso was de laatste gelukkige, waarna de sprint kon worden ingezet. Een chaotische sprint, die uiteindelijk met groot vertoon van macht naar Alexander Kristoff ging. Een perfecte start van hun thuisronde voor UAE Team Emirates en de tweede seizoenszege voor de Noor.

 

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

ASO presenteert eerste drie etappes Tour de France 2025

De volgende editie van de Tour gaat pas over een half jaar van start,...

Franck Alaphilippe vliegt buiten bij Soudal Quick-Step: ‘Spanningen tussen Julian en Lefevere’

Soudal Quick-Step heeft beslist om het contract van Franck Alaphilippe niet te verlengen. De...

Demi Vollering over druk: ‘Wat me vooral triggert is onzekerheid, als je te zeker bent word je lui’

Volgend seizoen zal ze druk voelen van het moeten bevestigen. "Ik voel dan vooral...

Museeuw gelooft (nog) niet in Tourwinst Evenepoel: ‘Hij maakt meer kans bij een ander team’

Remco Evenepoel is amper 23 jaar oud, maar heeft al een wereldtitel op de...

Meer zoals dit

Jakobsen zegeviert in Tirreno-Adriatico: ‘Er moet tegenwoordig vaak een fotofinish aan te pas komen’

Fabio Jakobsen heeft de tweede rit in Tirreno-Adriatico gewonnen. De Nederlandse topsprinter was zijn...

Pidcock na solo in Strade: ‘Dit was niet een vooropgezet plan’

"Dit was niet het plan", zei een uitgeputte Pidcock na afloop. "Dit is een...

De comeback van Mathieu van der Poel: hoe ver komt hij volgend jaar in Milaan-Sanremo?

Mathieu van der Poel werd in een klap binnen en buiten de wielerwereld bekend...