Jonas Vingegaard kende een lastig begin van het seizoen. Hij moest de UAE Tour missen door ziekte, hij kwam ten val op training nadat hij in een afdaling achtervolgd werd door een 'wielertoerist' en hij zag zijn vaste trainer Tim Heemskerk Team Visma | Lease a Bike verlaten door een verschil in inzicht.
Statement van Vingegaard
De vraag was dan ook hoe Vingegaard in Parijs-Nice voor de dag zou komen. Het antwoord is verhelderend, want de Deen won de Franse rittenkoers met grote overmacht. Hij moest de slotrit weliswaar aan Lenny Martinez laten, maar Vingegaard pakte twee ritten en won het eindklassement met minuten voorsprong.
Het is mooi nieuws voor de spankracht in de koers. Ploegleider Marc Reef zag een heel positieve Vingegaard gedurende Parijs-Nice, zo vertelt hij tegen Sporza. "Hij maakt een heel relaxte indruk. Hij is opgewekt en hij wilde vooral heel graag zichzelf tonen. Ik zag echt een heel gemotiveerde Jonas."
"Hij heeft zijn ploeggenoten meegenomen en hij heeft duidelijk gemaakt hoe hij het voor ogen had in bepaalde etappes. Zo hebben we twee mooie ritten gewonnen."
Waardes Vingegaard hoger dan vorig jaar
Vingegaard voelde zich heel goed afgelopen week, aldus Reef. "Dat zien we ook terug in de waardes die hij duwt. Die liggen hoger dan vorig jaar. Hij heeft een goede winter gehad, met die kleine terugslag. Hij was nerveus om te zien hoe het harde werk zich in de koers zou vertalen, maar dat was meteen goed."
Reef heeft een opvallende reden voor het hogere niveau van de kopman van Team Visma | Lease a Bike. Nu pas is hij volledig hersteld van zijn harde crash van twee jaar terug in de Ronde van Baskenland. "Dat zou heel goed mogelijk zijn. Sinds afgelopen winter heeft hij weer hetzelfde gevoel als in Tirreno-Adriatico 2024. Dat doet heel veel deugd."