Nieuws

Wereldranglijst | Mathieu van der Poel stijgt na sterke Tirreno, Wiebes neemt koppositie over van Vollering

Met zijn twee etappezeges in de Tirreno-Adriatico heeft Mathieu van der Poel weer de nodige UCI-punten verzameld. Zoveel zelfs, dat hij een plekje stijgt op de nieuwe wereldranglijst.

Leon Janssen
Wereldranglijst
Mathieu van der Poel Mathieu van der Poel
Isaac del Toro Isaac del Toro
Mathieu van der Poel

Tadej Pogacar staat natuurlijk nog steeds bovenaan op de UCI World Ranking. De Sloveen kwam niet in actie in de Tirreno-Adriatico of Parijs-Nice, maar heeft nog steeds een straatlengte voorsprong op de rest. Achter hem gebeuren echter interessante dingen in de top van de wereldranglijst, waaronder de sprong van Mathieu van der Poel.

Van der Poel is de nummer 6 van de wereld

De Nederlander klimt deze week van de zevende naar de zesde plaats. Hij gaat João Almeida voorbij, die Parijs-Nice aan zich voorbij moest laten gaan wegens ziekte. Van der Poel heeft nu 4163 punten, 90 meer dan de Portugees.

Net boven Van der Poel staat Mads Pedersen, die geblesseerd toeziet hoe Remco Evenepoel hem voorbij fietst op de mondiale ranglijst. De Belg van Red Bull-BORA-hansgrohe hoefde daar niet eens voor in actie te komen. Dat Pedersen zijn punten van de vorige Parijs-Nice kwijtraakte was daarvoor genoeg.

Del Toro en Vingegaard doen goede zaak

Evenepoel staat echter niet in de top drie. De podiumplekken naast Pogacar zijn ook deze week voor Isaac del Toro en Jonas Vingegaard, de eindwinnaars van respectievelijk Tirreno-Adriatico en Parijs-Nice deze week.

Omdat Pogacar niet in actie kwam, en Del Toro wel, verkleinde de Mexicaan het gat op zijn kopman. Waar de wereldkampioen nu 11355 punten achter zijn naam heeft staan, heeft Del Toro er 7199. Vingegaard volgt dan weer met 6369 punten. Daarmee hebben zij nu een aardige marge ten opzichte van Evenepoel, die 4846 punten heeft.

Huidige top tien wereldranglijst (mannen)

  1. Tadej Pogacar (Slovenië): 11355 punten
  2. Isaac del Toro (Mexico): 7199 punten
  3. Jonas Vingegaard (Denemarken): 6369 punten
  4. Remco Evenepoel (België): 4846 punten
  5. Mads Pedersen (Denemarken): 4817 punten
  6. Mathieu van der Poel (Nederland): 4163 punten
  7. João Almeida (Portugal): 4074 punten
  8. Tom Pidcock (Groot-Brittanië): 3400 punten
  9. Wout van Aert (België): 2978 punten
  10. Jay Vine (Australië): 2186 punten

Buiten de top tien vallen ook een aantal zaken op. Onder meer de sprong die Lenny Martinez maakte. De Franse winnaar van de slotrit van Parijs-Nice ging van 26 naar plek 18. Tirreno-runner-up Giulio Pellizzari ging er maar liefst 20 plekke op voorruit. Hij staat nu 25e.

Grote dalers in de top van de wereldranglijst zijn Florian Lipowitz (van 12 naar 22) en Juan Ayuso (van 16 naar 35). De Duitser kwam niet in actie, terwijl de Spanjaard moest opgeven na een valpartij in Parijs-Nice. De beste Nederlander na Mathieu van der Poel is Olav Kooij op de 39e plaats.

Bekijk de volledige wereldranglijst op de website van de UCI.

Wisseling van de Nederlandse wacht bij de vrouwen

De nieuwe wereldranglijst bij de vrouwen heeft een nieuwe koploopster opgeleverd. Lorena Wiebes is landgenote Demi Vollering namelijk voorbij gegaan en is de nieuwe nummer één van de wereld.

Dat komt omdat de sterke sprinters van SD Worx-Protime vorige week IXINA Leeuw-Oetingen won. Dat is een 1.Pro koers, waar 250 UCI-punten klaarlagen voor de winnares. Dat was nét genoeg om voorbij te gaan aan Vollering, die vorige week al veel punten kwijtraakte na haar pech in Strade Bianche.

Huidige top tien wereldranglijst (vrouwen)

  1. Lorena Wiebes (Nederland): 4545 punten
  2. Demi Vollering (Nederland): 4420 punten
  3. Elisa Longo Borghini (Italië): 3492 punten
  4. Marlen Reusser (Zwitserland): 3168 punten
  5. Kasia Niewiadoma (Polen): 2969 punten
  6. Elise Chabbey (Zwitserland): 2397 punten
  7. Elisa Balsamo (Italië): 2166 punten
  8. Kimberley Le Court (Mauritius): 2000 punten
  9. Juliette Berthet (Frankrijk): 1976 punten
  10. Karlijn Swinkels (Nederland): 1933 punten