HomeWorldTourFout van UCI met whereabouts houdt neo-prof Lambrecht uit Tour Down Under

Fout van UCI met whereabouts houdt neo-prof Lambrecht uit Tour Down Under

Björg Lambrecht zou deze week zijn debuut maken in de Tour Down Under, maar dat gaat niet door voor de talentvolle Belg. En de reden is wel heel bizar.

De UCI heeft een nieuwe regel opgesteld voor neo-profs in verband met de in te vullen whereabouts. De eerste whereabout moet 6 weken (42 dagen) voor de eerste koersdag ingevuld zijn, maar de UCI gaf zelf pas cursussen aan de neoprofs – om te leren hoe de whereabout-formulieren in te vullen – op 14 december: 33 dagen voor de Tour Down Under.

Daardoor mag Lambrecht van Lotto Soudal niet starten in zijn eerste WorldTour-wedstrijd en moet de Belg wachten tot de Cadel Evans Great Ocean Road Race. "Een grote teleurstelling", klinkt het bij Lambrecht. "Ik keek uit naar het begin van mijn eerste seizoen bij de profs en dan is dit een domper. Maar we kunnen natuurlijk geen risico's nemen, dus ik ga maar een weekje trainen in Australië."

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

🎥 Zwarte wielerschoenen? Die worden maar liefst 22 graden warmer in de zon!

Wie denkt dat de keuze voor wielerschoenen er eentje is die alleen gemaakt wordt...

Patrick Lefevere stuurt mail naar renners en personeel: ‘Er vonden gesprekken met verschillende partijen plaats’

Zondagavond raakte bekend dat Soudal Quick-Step en Jumbo-Visma al sinds juli in gesprek zijn...

📸 Lance Armstrong herenigd met Jan Ullrich op Mallorca: ‘Blij om te zien dat hij terug gezond is’

De oude garde van US Postal vertoeft op dit moment op het Spaanse eiland...

MPCC maakt zich zorgen over stijgend aantal dopinggevallen: ‘Geloofwaardigheid staat op het spel

De MPCC (Mouvement Pour un Cyclisme Crédible) heeft voor de tweede keer dit jaar...

Meer zoals dit

Jakobsen zegeviert in Tirreno-Adriatico: ‘Er moet tegenwoordig vaak een fotofinish aan te pas komen’

Fabio Jakobsen heeft de tweede rit in Tirreno-Adriatico gewonnen. De Nederlandse topsprinter was zijn...

Pidcock na solo in Strade: ‘Dit was niet een vooropgezet plan’

"Dit was niet het plan", zei een uitgeputte Pidcock na afloop. "Dit is een...

De comeback van Mathieu van der Poel: hoe ver komt hij volgend jaar in Milaan-Sanremo?

Mathieu van der Poel werd in een klap binnen en buiten de wielerwereld bekend...