Reacties & Analyse

Sporza-analisten zien Van der Poel met 20 procent minder hartslag dan in E3 finale rijden: 'Als hij wil, hadden ze gesprint voor zege'

Mathieu van der Poel ging in Flanders Field niet voor de volle honderd procent voor de zege. Dat zagen Sporza-analisten Greg Van Avermaet en Jan Bakelants.

Tim Beck
Mathieu van der Poel Mathieu van der Poel
Wout van Aert Wout van Aert
logo In Flanders Fields In Flanders Fields
Mathieu van der Poel ging in Flanders Field niet voor de volle honderd procent voor de zege. Dat zagen Sporza-analisten Greg Van Avermaet en Jan Bakelants.

Het was een spannende Flanders Field, waarin Mathieu van der Poel en Wout van Aert voor de zege leken te gaan, maar uiteindelijk toch werden bijgehaald. In het vervolg leidde de sprint tot winst voor Jasper Philipsen. Eind goed al goed voor Alpecin-Premier Tech.

Van der Poel op 80 procent

Waar Van der Poel tevreden naar huis kan, daar was Van Aert een stuk meer teleurgesteld. De kopman van Team Visma | Lease a Bike zag zijn kansen vervliegen toen Van der Poel defensiever ging koersen. Sporza-analisten Greg Van Avermaet en Jan Bakelants zagen hetzelfde gebeuren.

Bakelants bij Sporza: "De kans is groot dat ze het hadden gehaald als ze op Florian Vermeersch hadden gewacht, maar het is gegaan zoals het is gegaan. Ze moesten ook niet meteen wachten, maar wellicht wel toen hij op zo'n vijftien seconden bleef hangen. Hij is heel sterk." 

Maar het viel Bakelants al snel op dat Van der Poel niet met het mes tussen zijn tanden reed. Hij reed met een hartslag dat twintig procent minder hoog was dan in de finale van de E3 Saxo Classic, stelden de analisten vast. "Het leek niet zijn bedoeling om het te laten slagen, hij reed op tachtig procent. Als Van der Poel echt had gewild, dan hadden ze het tot de meet kunnen uitzingen."

Van Aert weet niet waar hij staat voor De Ronde

 Van Avermaet was het eens met Bakelants, die vervolgens ook nog zijn mening gaf over het presteren van Van Aert, die teleurgesteld zijn verhaal deed na afloop. "We hadden vooraf aangehaald dat Alpecin-Premier Tech twee kaarten kon uitspelen. Je wist dat dit kon voorkomen, dat ze het spel zouden spelen."

"Hij kon Van der Poel volgen toen die hem testte, maar je weet dat dit dan vervolgens kan gebeuren in deze koers. Als je had willen weten waar je had gestaan richting de Ronde dan had hij vrijdag moeten rijden. Dat hij nu frisser was dan Van der Poel? Als hij alleen meekan omdat Van der Poel iets minder fris was, dan ziet het er niet goed uit voor zondag. Ik hoop niet dat dat het geval was."