Na de historische overwinning van Tadej Pogačar in de Ronde van Vlaanderen, waar hij voor de derde keer zegevierde, was iedereen zwaar onder de indruk. In de podcast ‘TheMove’ ging Lance Armstrong nog een stap verder en beëindigde hij de discussie over wie de grootste wielrenner aller tijden is. “We moeten dit debat stoppen. Voor mij is dit voorbij. Deze man is zó goed. Hij is de grootste aller tijden, veruit”, aldus een uitgesproken Armstrong.
Dominantie
Volgens Armstrong is de dominantie van Pogačar niet alleen fysiek, maar ook mentaal voelbaar in het peloton. Hij schetst een beeld van een concurrentie die al bijna verslagen aan de start verschijnt. “Je kunt het zien aan de andere renners… ze weten het. Ze weten hoe dit gaat. De enige factor die iets zou kunnen veranderen, is een valpartij of pech, en zelfs dat houdt hem misschien niet tegen.”
Hincapie hekelt tactiek van de concurrentie
George Hincapie, voormalig ploegmaat van Armstrong, legde de vinger op de zere plek wat betreft de tactiek van de andere teams. Hij observeerde hoe de concurrentie de koers hard maakte, wat volgens hem een kapitale fout was. “Ze bleven maar ronddraaien en het gat dichten op de kopgroep. Ze maakten de koers hard, wat in feite betekent dat je voor Pogačar rijdt.” Hincapie vroeg zich hardop af waarom er geen alternatief plan werd bedacht. “Waarom stuur je niet andere renners vooruit en stop je met op kop rijden? Dat dwingt Pogačar om te jagen.”
Bruyneel realistisch
Johan Bruyneel bracht realisme in de discussie. “De meeste van die renners zaten al op hun limiet om daar gewoon bij te zijn. Om aan te vallen had je de benen nodig, en velen hingen er gewoon nog net aan.” In een slopende wedstrijd als de Ronde van Vlaanderen is er vaak geen ruimte voor tactische manoeuvres; het is het recht van de sterkste.
Moderne tactiek
Bruyneel reflecteerde ook op een bredere trend in het moderne wielrennen. “Tegenwoordig wordt tactiek overschat. Elk team houdt zich aan zijn plan en er is geen samenwerking om tegen één renner te rijden. Vanaf een bepaald punt probeert iedereen zijn positie te consolideren en het best mogelijke resultaat te behalen. Je moet nadenken over hoe je die tweede plek kunt pakken."