Interviews

In Waalse Pijl bewijst Van der Lee dat de 'burning the ergometer'-uitspraak waarheid wordt: 'De wattages zijn er'

Ploegbaas Jonathan Vaughters vertelde ruim twee jaar terug dat Jardi van der Lee de ergometer bij een test 'had verbrand.' De wattages die hij trapte waren fenomenaal. In de Waalse Pijl liet hij zien een flinke stap te hebben gezet.

Tim Beck Leestijd 2 minuten
logo Waalse Pijl Waalse Pijl
Ploegbaas Jonathan Vaughters vertelde ruim twee jaar terug dat Jardi van der Lee de ergometer bij een test 'had verbrand.' De wattages die hij trapte waren fenomenaal. In de Waalse Pijl liet hij zien een flinke stap te hebben gezet.

Het was behelpen voor de Nederlanders in de Waalse Pijl. De eerste Nederlander in de uitslag was Alex Molenaar op plaats 28. Wie zich ook liet zien, was Jardi van der Lee van EF Education-EasyPost. Van der Lee zat in de vroege vlucht en kwam bij de voorlaatste passage van de Muur van Huy zelfs als eerste boven.

Van der Lee na dag in aanval: 'De wattages zijn er'

Daarna ging het lichtje uit, maar toch kijkt hij met een goed gevoel terug, zo vertelt hij in Huy tegen Wieler Revue. "Het plan was om in de aanval te gaan, maar eenmaal in de aanval merkte ik dat ik niet de benen had van eerder dit seizoen. Het was in het begin aanpoten, maar daarna kwam ik in een goed ritme. Ik kon lekker doorstampen. Dat ging wel goed."

In een wattagekoers als de Waalse Pijl had hij er ook voor kunnen kiezen om tot de laatste keer Muur van Huy te wachten. Hij legt uit waarom hij dat niet deed. "Deze koers is heel veel positionering en je moet altijd bij de pinken zijn. Daar moet ik nog aan werken de komende maanden, zodat ik de wattages kan omzetten in goede resultaten."

"De wattages zijn er en in zo'n aanval kun je die ook goed kwijt. Ik denk dat ik er uiteindelijk ook sterker van word. Samen met mijn trainer is het uitpluizen hoe we op de beste manier progressie kunnen boeken."

Van der Lee hoopt kopman te kunnen worden

Van der Lee is aan een prima seizoen bezig vooralsnog, maar wel onder de radar. Zo werd hij 25ste in de UAE Tour en onlangs negende in de Settimana Coppi e Bartali. "Ik heb de nodige progressie geboekt. Dat zit 'm in van alles. Het is de koers lezen, het is beter herstellen, het is beter voorbereiden en ook mijn wattages zijn met een paar procent gestegen. Het gaat echt in stijgende lijn en hopelijk kan ik doorpakken."

Of de ploeg ook daadwerkelijk denkt dat hij kan doorgroeien tot kopman, vindt Van der Lee moeilijk te zeggen. "Het gaat in stijgende lijn, maar we weten niet waar die lijn kan eindigen. Als het nog twee jaar zo doorgaat, zit ik misschien net onder de kopmannen en kan ik een rittenkaper worden, maar blijft het zo doorgaan, dan zou het misschien kunnen lukken om klassementsman te worden."

Waar Van der Lee vooral in moet verbeteren is om zijn wattages ook onder vermoeidheid weg te kunnen trappen. "Nu kan ik dat onder een bepaalde vermoeidheid al beter dan twee jaar terug. Daar ben ik heel blij mee, maar dat moet ik nog verder doorzetten. Te beginnen zondag in Luik, want die rijd ik ook. Tof om deze koersen voor het eerst te ervaren."