De wielerwereld staat op zijn kop door een frêle Fransman van 19. Paul Seixas, het nieuwe fenomeen van Decathlon-CMA CGM, rijgt de indrukwekkende prestaties aaneen en doet de hoop op een Franse Tourwinnaar oplaaien. Maar als het aan Patrick Lefevere ligt, is het tijd voor een realiteitscheck. In zijn wekelijkse column analyseert de voormalig ploegmanager de situatie met een mix van bewondering en voorzichtigheid.
Een harde les voor het Franse supertalent Seixas
Lefevere is onder de indruk, maar waarschuwt voor te snelle conclusies na Seixas’ dominantie in de Waalse Pijl. Hij trekt de vergelijking met het geweld dat hem te wachten staat in Luik-Bastenaken-Luik. “Ik ben benieuwd wat Seixas zondag al kan”, aldus Lefevere in Het Nieuwsblad.
“Maar als je het mij vraagt, denk ik niet dat hij nu al opgewassen is tegen het grote geweld van Tadej Pogacar. Met hem in clinch gaan op La Redoute is met alle respect nog iets anders dan Ben Tulett en Mauro Schmid losrijden op de Muur van Hoei.”
Moet Paul Seixas de Tour de France wel rijden?
De hamvraag die door Frankrijk gonst, is natuurlijk of hun nieuwe held naar de Tour moet. Lefevere geeft zijn ongezouten mening. Hij zou de schreeuw van sponsors en media negeren. “Ik zou als teammanager ook niet te veel luisteren naar de trainers. Ik zou mijn dokters raadplegen.”
De centrale vraag is volgens hem puur fysiologisch. “Kan een renner van 19 zijn motor opblazen in de zwaarste van de drie grote rondes? Vroeger was het antwoord automatisch ‘ja’, maar in het geval van Seixas is vroeger niet de referentie. Hij domineert van begin tot einde de Ronde van het Baskenland, wat volgens mij de zwaarste rittenkoers is na de Giro, de Vuelta en de Tour.”
De onvermijdelijke driestrijd met Pogacar en een fitte Evenepoel
Toch betekent dit niet dat Lefevere geen spektakel verwacht. Integendeel. Hij ziet een epische strijd aankomen, met een cruciale rol voor zijn voormalig poulain, Remco Evenepoel. Na een korte ontmoeting is zijn vertrouwen in zijn landgenoot torenhoog. “We hebben even gepraat en hoewel het daar niet expliciet over ging, weet ik dat Remco klaar is. Hij is véél beter in vorm dan vorig jaar.”
De conclusie van Lefevere is dan ook een heerlijke voorbode voor wat komen gaat. "Luik zal zéker geen koers van twee paarden worden. Seixas versus Pogacar versus Evenepoel is een driestrijd om naar uit te kijken. Eerst in Luik en straks in de zomer nog eens drie volle weken in de Tour.”