HomeNieuwsDylan Groenewegen tweede in opener Ronde van Guangxi: 'Er komen nog kansen'

Dylan Groenewegen tweede in opener Ronde van Guangxi: ‘Er komen nog kansen’

Net geen prijs voor de sprinter van LottoNL - Jumbo in de eerste rit van de Chinese WorldTour-ronde.

In de eerste etappe van de Tour of Guangxi moest Dylan Groenewegen enkel zijn meerdere erkennen in Fernando Gaviria. De sprinter van LottoNL-Jumbo werd tweede in de straten van Beihai. Het betekende de 23e podiumplaats van het seizoen voor Groenewegen, maar geen achtste seizoenszege.

“Het was geen harde koers”, zegt een teleurgestelde Groenewegen na afloop van de openingsrit op de site van zijn ploeg. “Het waren brede wegen en ook het klimmetje was geen probleem. De finale was snel en we zaten goed van voren. Ik had wat oponthoud, waardoor ik er niet goed uit kon komen. Maar”, zo keek Groenewegen alvast vooruit, “ik weet ook dat er deze week nog een aantal mooie kansen komt om een plek hoger te finishen.”

Volgens Grischa Niermann, ploegleider met dienst, kon alleen de lead-out nog wat beter. Daarbij was de brede laatste rechte lijn niet bevorderlijk voor een goede sprinttrein. “Met zoveel ploegen die willen sprinten is het lastig om de sprinttrein op de rails te houden”, weet hij. “Uiteindelijk lukte het ons om Dylan goed af te zetten en kon hij sprinten om de winst. Het is goed om te zien dat Dylan ontevreden was na de finish. Dat geeft duidelijk aan dat winnen hier ons enige doel is”, besloot de Duitse ploegleider.

Foto: De finishfoto van vandaag; Gaviria één, Groenewegen twee (Cor Vos)

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Opvallend verhaal van mama Pogacar: ‘Tadej zei vorig jaar: ‘Mama, de Slovenen houden niet van mij’

Dat heeft alles te maken met de Tour de France 2020, waarin Pogacar op...

📸 Uno-X neemt meetpunt Mars in tijdrit Dauphiné letterlijk met futuristische helm

Teams die gebruik maken van het materiaal van Specialized (Soudal-QuickStep en BORA-hansgrohe in de...

Emotionele Mikkel Bjerg na tijdritzege in Dauphiné: ‘Ik heb eigenlijk nooit in mezelf geloofd’

Mikkel Bjerg staat al jarenlang te boek als een groot talent, hij werd driemaal...

Deense dominantie in Dauphiné-tijdrit: Bjerg en Vingegaard finishen 1-2

Het was woensdag tijdritdag in de Dauphiné. De klassementsrenners en specialisten streden tegen de...

Meer zoals dit

Opvallend verhaal van mama Pogacar: ‘Tadej zei vorig jaar: ‘Mama, de Slovenen houden niet van mij’

Dat heeft alles te maken met de Tour de France 2020, waarin Pogacar op...

Kittel kritisch op media-uitingen Lefevere: ‘Maar wat hij héél goed kan, is vertrouwen geven aan zijn renners’

In de podcast De Grote Plaat vertelt hij over de verhouding die hij had...

Prijzengeld voor mannen en vrouwen in de Tour de France: eindwinnares Tour de France Femmes verdient tien keer minder

Momenteel is Roland Garros bezig. Het prijzengeld in het tennistoernooi is volledig gelijkgetrokken tussen...