Reacties & Analyse

Boogerd ziet Arensman 'zeker niet slechter worden': 'Race naar het podium is ingezet'

Michael Boogerd ziet dat Thymen Arensman de weg naar boven heeft ingezet. De Nederlander werd vierde in de tweede echte bergetappe.

Tim Beck
1 minuut
Logo Giro d'Italia Giro d'italia
Michael Boogerd
Thymen Arensman Thymen Arensman
Michael Boogerd ziet dat Thymen Arensman de weg naar boven heeft ingezet. De Nederlander werd vierde in de tweede echte bergetappe.

Giulio Ciccone kleurde de dag met een aanval halverwege de etappe. Hij leek op weg naar dagwinst, maar dat was buiten Decathlon CMA CGM gerekend, want de Franse ploeg zette twee man op kop in dienst van Felix Gall. De Oostenrijker viel aan, maar kwam niet af van Jonas Vingegaard, die vervolgens naar de zege reed. Achter hen kwamen Davide Piganzoli en Thymen Arensman naar boven als besten.

Arensman vijfde in klassement

Een knappe prestatie van de Nederlander, die nu vijfde staat in het algemeen klassement. Een uitstekende positie richting de individuele tijdrit van veertig kilometer van aankomende dinsdag. Michael Boogerd ziet dat zijn landgenoot een geweldige zaak gedaan heeft. "Hij bleef net een beetje hangen ten opzichte van Vingegaard en Gall, maar hij reed geweldig tempo het laatste stuk."

Het is Arensman ten voeten uit, aldus Boogerd. "Zo kennen we hem. Hij is zeker niet slechter aan het worden. Met overmorgen de tijdrit gaat hij met een fijn gevoel zijn bed in vanavond. Zijn race naar het podium is ingezet. Dat zit er zeker in."

Boogerd looft Gall

Boogerd had ook nog mooie woorden over voor Gall, die het initiatief nam in de negende etappe. "Decathlon CMA CGM weet dat het moeilijk is om de eindzege te pakken, maar met de vorm van Gall willen ze uiteindelijk wel iets pakken natuurlijk. Dus wilden ze de rit winnen."

Dat de Franse ploeg de deksel op de neus kreeg, maakt voor Boogerd geen verschil. "Deze etappe is redelijk makkelijk te controleren. Dus ik vind dat ze dit gewoon moeten doen, maar daardoor heeft Visma wel de perfecte dag gehad. Dat zie je ook aan de renners die op kop rijden op het eind: Victor Campenaerts en Bart Lemmen."