Reacties & Analyse

Zonneveld plaatst matige tijdrit Vingegaard in breder perspectief: 'Bij Visma zijn ze hun voorsprong kwijt'

Jonas Vingegaard reed een zeer matige tijdrit in de Giro d'Italia. Dat heeft verschillende redenen, maar volgens Thijs Zonneveld ligt een van oorzaken bij de ploeg als geheel.

Tim Beck
2 minuten
Jonas Vingegaard Jonas Vingegaard
Logo Giro d'Italia Giro d'italia
Jonas Vingegaard reed een zeer matige tijdrit in de Giro d'Italia. Dat heeft verschillende redenen, maar volgens Thijs Zonneveld ligt een van oorzaken bij de ploeg als geheel.

Zonneveld analyseert in de podcast In de Waaier de tijdrit van Vingegaard, die er desondanks riant voor blijft staan met het oog op het algemeen klassement. "Was dit een geschikte tijdrit voor hem? Absoluut niet. Rijdt hij in een matig pak? Absoluut. Dat speelt zeker mee. Maar vorig jaar was het in de Tour de France ook al niet goed, en dit was dat zeker ook niet."

Zonneveld over Vingegaard: 'Het is niet denderend'

De analist brengt een aantal redenen aan waarom Vingegaard ondermaats presteerde. "Het kan dat hij er minder op traint, maar zijn vorm is ook gewoon niet geweldig deze Giro d'Italia. Op Blockhaus was hij niet denderend, die tweede ritzege was niet denderend. Het is goed, maar niet het alien-niveau van Pogacar en Seixas. Het is menselijker."

En dan plaatst Zonneveld het ook in een breder perspectief. "De voorsprong die Team Visma | Lease a Bike had na de coronajaren zijn ze deels verloren, aangezien andere ploegen er ook meer in zijn gaan investeren. Kijk alleen al naar die belachelijke helmen waar al die teams mee rijden."

Zonneveld vindt niet dat we Vingegaard nog moeten vergelijken met Pogacar

Het kan ook bij Vingegaard zelf liggen, aldus Zonneveld. "Anderhalf jaar geleden heeft hij aangegeven dat hij er zoveel voor moet doen en laten dat hij niet wist of hij het nog kon volhouden. Dat zeggen kan ervoor zorgen dat er een randje vanaf is, maar het kan ook beter uitpakken omdat je het juist dan langer kunt volhouden."

Meteen plaatst Zonneveld ook een kanttekening, want zo slecht is iemand niet die in het voorjaar Parijs-Nice en de Ronde van Catalonië wist te winnen. "En hij gaat de Giro d'Italia ook gewoon winnen, maar als je het afzet tegen Pogacar, die zich maar is blijven ontwikkelen de laatste jaren, is het gat wel flink gegroeid."

"Het duel met Pogacar bestaat sinds 2021, maar je moet je ondertussen gaan afvragen of het nog wel een duel is. In de Tour de France van 2025 heeft Team Visma | Lease a Bike alles ertegenaan gegooid, maar na anderhalve week - na de eerste zware bergetappe - was het duel ook meteen over."