In de slotfase kwam Alec Segaert ineens naar voren. De snelste mannen waren halfweg koers gelost, maar ploegen als Team NSN, EF Education-EasyPost en Movistar stuurden aan op een spurt. In de laatste drie kilometer nam Team Visma | Lease a Bike echter over op kop van het peloton. De sprintersploegen waren niet meer van voren te zien.
Campenaerts speelde volgens Van den Bos een cruciale rol
Segaert ging vervolgens aan in een bocht. Hij sloeg meteen een gat, waarna de sprintersploegen te laat kwamen en Segaert naar een fenomenale etappezege wist te rijden. Bij de aanval was volgens Eurosport-analist Jip van den Bos een cruciale rol weggelegd voor Victor Campenaerts.
"Hij had écht mazzel dat Campenaerts op dat moment op kop reed", aldus Van den Bos over Campenaerts, die Segaert na afloop ook meteen feliciteerde met een lach op zijn gezicht. Van den Bos: "Het was eigenlijk best raar, want ze hebben bij Team Visma | Lease a Bike geen sprinter die voor een etappe wil gaan."
Uiteindelijk kwamen nog andere ploegen op kop, zoals Tudor Pro Cycling en Uno-X Mobility. "Maar het gat was op dat moment al te groot. Ze hebben gewoon te lang gewacht. Dat was best gek, want Silva wordt nog derde en had nog een teamgenoot voor zich rijden."
Van den Bos: 'Het viel allemaal op z'n plek voor Segaert'
Segaert heeft een grote stap gezet na zijn transfer naar Bahrain-Victorious. "Hij reed geen goede tijdrit deze Giro d'Italia, omdat hij last had van dove benen in een tijdritpositie. Het moeilijkste voor hem is een gat slaan. Dat deed hij perfect. Dan moet je vervolgens ook heel sterk zijn om het vol te houden, maar dat is hij."
"Ik denk dat dit al vanaf het begin van de Giro in zijn hoofd zat. De laatste drie kilometer was perfect, ook omdat het zo'n zware etappe was. Het was allemaal in zijn voordeel. Je kunt kijken naar etappes, maar dan moet alles ook nog op zijn plek vallen. En dat was vandaag het geval."