In de moderne wielerwereld draait bijna alles om marginal gains en perfecte aerodynamica. Wie de beelden van het peloton bestudeert, ziet vaak renners die als gegoten op hun carbon machine zitten. Toch zijn er altijd uitzonderingen die de regel bevestigen en de aandacht trekken door een volstrekt eigen stijl. Tijdens een uitzending van het Eurosport programma Kop over Kop kwam de zithouding van Felix Gall ter sprake.
Boogerd gaf aan dat hij diep in zijn geheugen moest graven, maar dat hij zich simpelweg niemand kan herinneren die op een vergelijkbare manier op een racefiets zit.
De vergelijking met een circusact
Wanneer je Felix Gall ziet klimmen, valt direct op dat hij niet beschikt over een elegante coupe de pedale. Michael Boogerd trok in de studio een komische vergelijking om de houding van de klimmer te duiden. “Ben je wel eens in het circus geweest?” vroeg Boogerd zich hardop af. "Daar zie je ook zo'n clown op zo'n klein fietsje. Een beetje met zijn knieën wijd. Daar lijkt Gall een beetje op."
Knieën wijd en een laag zadel bij Felix Gall
Voor het gevoel van de analist zit de Oostenrijker veel te laag op zijn zadel. “Maar het gaat vooruit en dat is het belangrijkste,” concludeerde hij aan de tafel bij Eurosport.