Reacties & Analyse

Arensman verliest podiumplek, maar put motivatie uit meesterknecht: 'Vereerd dat zo'n kampioen voor mij rijdt'

De koninginnenrit van de Giro d'Italia liep voor Thymen Arensman uit op een teleurstelling, want de begeerde derde plaats glipte uit zijn handen. Toch weigert de kopman van Netcompany INEOS bij de pakken neer te zitten en haalt hij opvallend veel kracht uit een wel heel bijzondere meesterknecht.

Leon Janssen
2 minuten
Thymen Arensman Thymen Arensman
Egan Bernal
Thymen Arensman en Egan Bernal in actie in de Giro.

In de negentiende etappe van de Giro stond er een regelrechte martelgang door de Dolomieten op het programma. Zes loodzware beklimmingen hakten er flink in en op de slotklim naar Piani di Pezze ontplofte de koers volledig. Waar Sepp Kuss er met de dagzege vandoor ging, moest Thymen Arensman de absolute topfavorieten helaas laten lopen. Jonas Vingegaard, Felix Gall en concurrent Jai Hindley bleken net een maatje te groot.

Zware strijd om het algemeen klassement

Het moment van de waarheid brak aan toen Gregor Mühlberger het tempo ongenadig de hoogte in joeg voor kopman Gall. Vingegaard en Hindley konden hun karretje aanhaken, maar voor de Nederlander ging het licht uit. "Het ging inderdaad heel hard", gaf Arensman na afloop toe bij Eurosport. "Het was voor iedereen zwaar, en we moesten allemaal all out. Dat is wat ik deed, ik ging zo hard als ik kon gaan."

Slinkse tactiek kost Thymen Arensman kostbare seconden

Terwijl de Nederlander in zijn eentje tegen de zwaartekracht aan het vechten was, kreeg Hindley plotseling hulp uit onverwachte hoek. Giulio Pellizzari liet zich vanuit de vroege vlucht listig terugzakken om zich helemaal leeg te rijden voor zijn Australische kopman.

Het resultaat was een bloedende wond van een dikke minuut aan de finishlijn. Hindley nam daarmee de derde plek in het klassement over. Het verschil tussen de nummer drie Hindley en nummer vier Arensman bedraagt na vandaag 29 seconden.

Trots overheerst na loodzware koninginnenrit

Ondanks de harde klap toonde Arensman zich strijdbaar. Van opgeven wil hij absoluut niets weten. "De finish is pas in Rome. Je blijft er altijd voor vechten. Vandaag deed ik het goed, en daar kan ik trots op zijn. Ik ben vooral heel trots op het team, iedereen was enorm toegewijd. Ik heb mijn best gedaan."

Oud-winnaar Egan Bernal schittert als knecht

De mooiste opsteker van de dag kwam misschien wel in de vorm van een ploeggenoot. Waar bij Lidl-Trek complete chaos uitbrak tussen Giulio Ciccone en Derek Gee, liet de INEOS-ploeg zien hoe topsport eruit hoort te zien. Niemand minder dan Egan Bernal smeet opnieuw met zijn krachten in absolute dienst van Arensman.

Voor de jonge ronderenner was die ongekende inzet een enorme steun in de rug. "Super speciaal", reageerde hij tot slot met bewondering. "Hij is een Giro-winnaar en een Tour-winnaar, en hij geeft mij veel advies. Ik voel me vereerd dat een kampioen als dat voor mij rijdt."